Endometralni polip

analora123

Poštovani,

doktorica mi je ustanovila polip u kavumu maternice prije godinu dana. Isprobavala sam razne čajeve, no nošta nije pomoglo. Imam 29 godina, neredovite cikluse, nisam rađala. Molim Vas današnje očitanje nalaza.
Nalaz: UZV- uterus u AVF, homogen, dim 63.7x35.5 mm, endometrij 9,4 mm.- cijeli kavum ispunjava endometrijski polip dim 27.2 x 9.6. mm.
Desni jajnik dim 34.7 x 27.7 mm, policističan
Lijevi jajnik dim 35.5x24 mm, policističan

Što znači da ispunjava cijeli kavum, je li to opasno? Kod nas u bolnici se takav zahvat radi bez anestezije. Molim Vas hitan odgovor.
Zahvaljujem se na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema nalazu radi se o polipu endometrija koji sam po sebi nije opasan, ali se treba odstraniti radi mogućih komplikacija. Zahvat se radi histeroskopski u općoj anesteziji. Savjetujem da se javite u bolnicu radi obrade.

analora123

Hvala Vam na odgovoru. Mene samo zabrinjava to što je doktorica rekla da ispunjava cijeli kavum, a u bolnici su mi rekli da nema anestezije, samo prije zahvata popiti ibuprofen i normabel.

Ivo Balenović, dr. med.

U pravilu se ablacija endometralnog polipa radi u općoj anesteziji.