Endometrij i trudnoća??

mslm

Poštovani! Imam jedno pitanje. Imam 4-ero djece,zadnji porod prije 14mj.Zadnju menstruaciju sam imala 2.2.2017. ,24.2. Sam isla ginekologu na pregled ,papa test i uzv jajnika. Uzeo je bris za papu,i na uzv vidio zadebljanje endometrija 10mm. Pitao me samo dali sam ikada imala cistu na jajniku.Nista konkretno nije govorio osim da je sve u redu. E sad mene zanima pošto mi kasni 4 dana menstruacija dali je moguće da sam trudna?Suprug i ja smo imali odnos u plodnim danima metodom prekinutog snošaja. Imam bolove u leđima,nabreknule grudi i prištiće na licu. Dali je moguće da se rana trudnoća ikako vidi na uzv u to vrijeme i dali bi primjetio na pregledu ginekolog da je moguća trudnoća??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
da bi se ultrazvučno vidjela trudnoća menstruacija mora kasniti barem 7-10 dana. Prije toga trudnoća se može dokazati testom na trudnoću s 99% točnošću.

mslm

Dali je to normalna debljina endometrija za taj dc ili bi u slučaju trudnoće bio veći?

Ivo Balenović, dr. med.

To je normalna debljina endometrija za tu fazu ciklusa

Amerika123

Menstruacija mi je kasnila 15 dana . Medjutim na uzv se nije vidjela jasno trudnoca Pise samo endometrij 11 mm ...ceevikalni kanal 41 mm .. da li je uopće normalno za ranu trudnocu ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon dva tjedna kašnjenja menstruacije trudnoća bi se ultrazvučno trebala vidjeti, osim ako oplodnja nije nastupila kasnije. Savjetujem test na trudnoću.