Endometriom??

Tuda

Poštovani,

Imam 26 godina i upravo sam se vratila sa ginekološkog pregleda.
Nalaz : d.jajnik sa cisticnom tvorevinom 46x31 mm inhomogenog sadržaja, endometriom.
Ako bi mi mogli molim vas to malo pojasniti..
Sta to znaci, sta to znaci za potencijalnu trudnoću jednog dana...
Ispričavam se na ovakvoj poruci ali ginekologica je izgledala zabrinuto ali nije htjela reci previse nego me poslala da idem izvadit markere.

Hvala vam!
Lijepi pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o endometriozi na jajniku. Čokoladne ciste endometriomi, veći od 4 cm na jajniku se operiraju, jer u protivnom unište funkciju jajnika i indirektno utječu na plodnost.
Svakako napravite ca 125 pa neka vas doktorica uputi na pregled i dogovor u bolnicu za operativni zahvat.
Više pročitajte na našoj stranici; endometrioza.