Endometrium in obs

Andica Anda

Poštovani ,
endomerij mi je debljine 15 mm nehomogno.
Već par godina ne zanosim i moj ginekolog me poslao na vađenje hormona koje ću izvaditi prvo 3 dan menstruacije te 25 dan.
Nalaz Uzv uterusa je 79 x43 x56 mm
Endometrij 15 mm .nehomogno
DO je 32x18 mm
Ko je 31 x 17 mm
Svi ciklusi su uredni.
Samo vas molim da mi pojasnite u vezi zadebljanog endometrija da li se mora raditi kiretaža ili će pomoći kakve tablete?
Moj ginekolog misli da bi mogao biti problem što ne zanosim zadebljana stijenka endometrija,ali tek će mi detaljno sve objasniti kada dođem sa nalazima i spermiogramom. Imam 37 god.
Zahvaljujem
Srdačan pozdrav !
Adrijana Kolar

Dejan Šakoronja, dr. med.

To svakako nije uzrok. Ako sumnja na polip ili submukozni miom sugeriram 3d uzv materišta.