Escapelle

Branka89

Postovani, imam jedno pitanje? Dan pred ovulaciju, imala sam odnos sa deckom, gde je doslo do pucanja kondoma, ali sam nakon 4h popila escapelle? Inace poslednji ciklus sam imala 30.12. Da li postoji mogucnost trudnoce i da li je pilula delotvorna dan pred ovulaciju? Hvala na odgovoru. Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je uzeta pred ovulaciju velika je šansa da je djelovala.

dada1979

Da nadodam na svoj upit jos samo da nije bilo svrsavanja u mene jedino ako se nije omako predejakulat.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite oko trudnoće.

AndjelkaMilo

Zdravo,
popila sam escapelle samo par sati nakon nezasticenog odnosa, nije mi prvi put da je pijem inace, ali jeste prvi put za ovu godinu. Ovaj put sam prokrvarila dva dana nakon uzimanja escapelle i pocela je glava da me boli vece pre krvarenja i kad sam prokrvarila, ali prosli put nakon uzimanja nisam imala nikakve simptome. Da li je to normalno ili ipak trebam da da idem kod ginekologa i kupujem test za trudnocu? Menstruacija mi se inace zavrsila pre tog nezasticenog odnosa... Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je, ne trebate nigdje.

takiii____

Dobar dan
Dobila sam 10.7. i 17.7. po zavrsetku perioda imala sam nezasticeni polni odnos, i posle 35 sati popila sam pilulu, i prokrvarila 25.7. i to je trajalo 3 dana, isla sam kod doktora i on je rekao da bi trebalo da traje 3-4 dana maksimum i stvarno je tako i bilo, i procitala sam da bih po tome trebala sada da dobijem, ali idalje nista, i brinem se sta su znacila ta 3 dana, bila sam juce na ultra zvuku i imam cistu na jajniku i ne znam da li je moguce da mi kasni period zbog toga, i da li bi oni na ultra zvuku mogli da vide nesto ako necega ima ili ne? Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako je cista uzrok kašnjenja menstruacije. Pričekajte još koji dan da nastupi.

Redpepper

Dragi doktore, cikusi su mi 26 dana dugi, menstruacija traje 4 dana. Poslednju mesečnicu sam imala 16. Marta i završila se 19. Marta.
Plodni dani su mi trebali biti od 24.-30. Marta, a ovulacija se trebala desiti ili 28. ili 29. Marta.
Imala sam spolni odnos 30. Marta gde mislimo da je došlo do delimičnog svrsavanja unutar. Popila sam Escapelle sat ili dva nakon odnosa, znaci odmah.
Moje pitanje je posto je ovulacija nastupila dan ili dva dana pre odnosa, da li će escapelle delovati u tom slučaju?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Escapelle osim što sprječava ovulaciju onemogućava implantaciju zametka u maternicu ukoliko je već došlo do oplodnje. Ipak zaštita nije 100%

Redpepper

Hvala Vam doktore. To me je zanimalo.
Do odnosa je došlo bar 24 sata nakon ovulacije, možda čak i više od 24 sata.
Ipak sam uzela escapelle. Nadam se da sam dobro postupila i da su šanse za trudnoću male?
Hvala još jednom.

Ivo Balenović, dr. med.

Jajna stanica je sposobna za oplodnju do 24 sata nakon ovulacije, tako da je šansa uz tabletu teoretska.

Redpepper

Hvala Vam još jednom Doktore.
Nadam se da jajna stanica više nije bila prisutna u tom momentu. Ja sam pilulu uzela odmah nakon sat ili dva od odnosa. Ovo je inače bio jedini odnos i nije bilo drugih koji su prethodili ovulaciji.
Ono sto me bunilo je to sto sam čitala na više mesta da pilula deluje samo ako je uzeta pre nego sto se ovulacija desi a da nakon uvulacije nema ucinak.
Vi ste mi u prvom odgovoru potvrdili suprotno.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Pilula onemogućava i oplodnju i implantaciju.

Redpepper

Hvala Vam. Sve je jasno sada.
Pozdravi

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu

Redpepper

Dragi doktore,
Opet ja.
Uradila sam kucni test (clearblue) deseti ili jedanaesti dan od ovulacije (danas) i bio je negativan.
Jel to sad u redu?
Mesecnica treba doći za 3 dana, uključujući danas.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Znači da nije došlo do oplodnje. Pričekajte menstruaciju.

Redpepper

Hvala Vam puno na svim odgovorima.
Uradila sam test opet jutros (11. ili 12. dan od ovulacije) i opet je bio negativan.
Misleći da prerano radim test, opet sam ga napravila. Znam da je najbolje na dan ocekivane ali neizvesnost je čudo.
Hvala na potvrdi da je sve u redu.
Najlepši pozdravi!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Pozdrav.