escapelle pilula

zinkyz

Postovani,
molila bih vas za pomoc.Rano u nedjelju ujutrosam imala odnos,koristili smo kondom,koji je pukao ali u njemu nije bilo ejaku;lata..
Ipak sam uzela pilulu za jutro poslije,escapelle,48 sati nakon odnosa..
sada me grudi bole,osjetim da me bocka u lijevom jajniku,pretpostavljam da ovuliram..
recite mi da li sam samo paranoicna jer me strah trudnoce ili je to normalno kod ovulacije?Pod velikim sam stresom zbog toga pa mozda umisljam da bih mogla biti trudna.
Zahvalna bih bila za odgovor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, dobro ste postupili. Nećete ostati trudni.

escapelleee

postovni

18.03 sam zadnji put imala odnos, i kondom je puknuo, i escapelle sam popila 35 sati nakon "nezgode"-20.03, ali danas je vec 27 .03 i jos uvijek nisam dobila izazvanu menstruaciju, dali se trebam zabrinut??
inace menstruacija mi uvijek dolazi svakih otprilike 25 dana, i redovita je, i nikad mi nije kasnila, zadnja mi je menstruacija pocela 07.03 i zavrsila 12.03
problem je sto kad se dogodila "nezgoda"bili su mi plodni dani -.-

i sad recite mi neku dobru vijest jer se jako brinem happy
hvala unaprijed ^^

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, dobra vijest je da se ne brinete. Menstruacija će doći par dana prije očekivane.

escapelleee

hvala puno, jako ste mi pomogli happy

Laurena

Poštovana,

Imam 21 godinu. Prije nekoliko dana imala sam rizičan odnos u kojem smo partner i ja koristili kondom cijelo vrijeme trajanja odnosa osim na otprilike 10 minuta, pri čemu on nije ejakulirao. 60ak sati nakon toga popila sam Escapelle pilulu. Inače imam dijagnozu policističnih jajnika i već godinama nemam uredne cikluse pa teško računam razdoblje ovulacije.
Za vas imam 2 pitanja:
1. kakva su vaša iskustva s vjerojatnošću trudnoće kod žena s policističnim jajnicima
2. hormonski nalazi uzeti 2 dana nakon odnosa pokazuju da imam estradiol 279 pMol/L, progesteron 0,72 nmol/l, LH 17.35 IU/L, FSH 5,51 IU/L. U kojoj sam fazi ciklusa bila prema ovim podacima?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da postoji mogućnost trudnoće kod žena sa pcos. Svakako na osnovu razine hormona ustvrđujem da se radi o LH/FSH inverziji većoj od 1:3. Sa takvim nalazima trudnoća sada nije vjerovatna jer visoki lh koči ovulaciju, dakle kod vas je ciklus trenutno anovulacijski. Savjetujem i ostalu obradu: ogtt, inzulin u serumu, testosteron, hormone štitnjače. Svakako savjetujem uzimanje oralnih kontraceptiva ili ako planirate trudnoću indukciju ovulacije uz klomifen.

Laurena

Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim lijepo.

Laurena

Poštovani, još jedno pitanje jer vidim da odgovori variraju: kada otprilike mogu očekivati neku manifestaciju mjesečnice/induciranog krvarenja? 7-10 dana ili tek u vrijeme očekivane mjesečnice (za koju ne mogu pretpostaviti kada će doći zbog jako šarenih ciklusa)?

Jeanette

Poštovani!
Zadnju menstruaciju sam imala 26.05. Zatima sam 05.06. imala nezaštićeni spolni odnos nakon kojega sam u roku od 12 sati uzela escapelle pilulu. Ipak, u međuvremenu sam opet imala nezaštićen odnos. Menstruacija mi je nastupila 19. 06.,još uvijek traje, ali izlazi gusta krv pomiješana sa sluzi u oskudnim količinama. Trebam li se brinuti?Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Laurena, nakon 10 dana od popijene tablete.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana jeanette ne trebate, riječ je o malo obilnijoj menstruaciji.

ticko

Postovani,
Popila sa Escapelle pilulu pola sata nakon nezasticenog odnosa radi prevencije. Od sledece menstruacije (7.7.) trebalo je da pocnem da pijem kontraceptivne pilule Diane 35. Zanima me da li Escapelle utice na kontraceptivne pilule i ako dobijem menstruaciju ranije zbog Escapelle da li tada da pocnem sa kontracepcijom ili od sledece mentruacije? Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, vjerovatno će za 7-10 dana nastupiti krvarenje. Ne pijete od tada Diane već od menstruacije koja bi trebala doći u očekivano vrijeme.

noone007

Postovani .. imala san nezasticen odnos s deckon 27.06 i 12 sati nakon toga sam popila escapelle pilulu i dobila san menstruaciju na vrijeme 30.06 ali nakon toga se javljaju problemi. trajala mi je 3-4 dana i opet san je dobila 17.07 koja je isto tako trajala (kao normalna menstruacija) i zatim san je dobila 03.08. koja je kao trebala bit redovna samo sto mi je kasnila 3 dana jer inace dobijen nakon 30. dana od zadnjeg dana menstruacije. Misla da mi je to zbog pilule ali sam danas 09.08 opet pocela krvarit samo malo ali opet nije mi jasno sto se dogada.. jel mogu bit trudna ? jel sve u redu ? Unaprijed hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Vjerovatno se radi o periovulacijskom krvarenju. Ako se to krvarenje ne stiša za dva-tri dana savjetujem posjet ginekologu.

Doriska

Poštovani,

Koliko se često smije koristiti Escapelle pilula...ako sam ju već popila prije skoro 2 mj. Smijem li ju ponovno popiti ili ne sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete.

m dbk

postovani,
zadnju mjesecnicu sam imala od 21.09-25.09. A odnos sam imala 7 na 8.10 (oko ponoc, jedan sat) i prilikom odnosa kondom je spao, ali je u njemu ostalo sperme. Bojala sam se da bih mogla zatrudnjeti, pa sam popila escapelle pilulu 36 sati nakon odnosa (9.10, jer je dan prije bio neradni dan, i nije bilo nikoje dezurne ljekarne).
nakon popijene pilule nisam imala nikakvih nupojava (ni povracanje ni nikoji iscjedak), cak ni do danas. Da li uopce ima sance da ostanem trudna? i bi li se trebala narucit kod ginekologa nakon sto dobijem mjesecnicu? i kada bih je trebala ocekivati jer pise da su moguca kasnjenja?
unaprijed vam hvala