escapelle pilula

elizabeth_yvonne

Dobar dan,zadnja menstruacija mi je bila 3.8.2015.
8.8.2015. popila sam escapelle pilulu zbog toga jer je pukao kondom.Pilulu sam popila 6h poslije spolnog odnosa.
13.8.2015. dobila sam krvarenje koje je trajalo nekoliko dana,čitala sam da je to sasvim normalna pojava.Moje pitanje je,kada bi mi trebala doći normalna menstruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebala bi doći u očekivano vrijeme ili uz koji dan kašnjenja.

elizabeth_yvonne

hvala na odgovoru!
a 28.8. smo imali nezaštićeni spolni odnos ,ali nije ejakulirao u mene ni blizu,pa dal' ona pilula više nema učinka ili bi sve trebalo biti normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Jelena223

Postovani,
Mensturacija mi je zavrsila 20.05 a 25.05 sam imala nezasticeni polni odnos tokom kog je decko ejakulirao u mene. 3 sata nakon toga sam popila escapelle tabletu, da li imam razloga za brigu? Da li postoji razlog da tableta ne deluje? Nakon uzimanja tablete sam imala bolove u stomaku i nagle promene raspolozenja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno neće doći do trudnoće, jer mislim da nije još došlo do ovulacije. No ništa nije stopostotna zaštita, tako ni escapelle.

m.nezic

Imali smo odnos nezasticen, ali momak nije ejakulirao u mene 4.6., popila sam escapelle pilulu 5.6., i 10.6. mi je curilo braonkasto, da li je to okej?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je.

m.nezic

Danas je pocela "menstruacija", a trebala je 26.6. da li je okej..?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije menstruacija već krvarenje nakon pilule za dan poslije. Menstruacija će doći u očekivano vrijeme.

m.nezic

Postovani, trebala sam 26.6.da dobijem, ali jos uvek nisamm?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon pilule za dan poslije dozvoljeno je kašnjenje kroz tjedan dana.

m.nezic

Ukoliko prodje tih 7 dana, a menstruacije ne nastupi, sts da radim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tada napravite test na trudnoću.

m.nezic

Uradila sam test, test je negativan..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posjetite ginekologa. Dobut ćete preparate za izazivanje menstruacije.

m.nezic

Vi kao gineolog sta preporucujete da se pije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Recimo Duphaston ili Proveru.

m.nezic

Koliko puta na dan, koji lek?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ćete dogovoriti sa svojim ginekologom.