Eserihija koli

Aki05

Postovani doktore,
Pre nesto vise od mesec dana mi je otkriveno da imam eserihiju u mokracnim kanalima.. radjena je urinokultura i rezultat je bio 10 na 5.. lecim se od tada,ali mi se javlja pecenje u predelu vulve. Moje pitanje je ustvari da li je moguce da imam eserihiju na vulvi ili u vagini obzirom da nisam polno aktivna,a sa partnerom praktokujem samo peting? Hvala ubapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije od ešerihije već od popratne gljivične upale vanjskog spolovila.
Koristite canesten izvana nekoliko dana.

Minica83

U urinu mi je nadjena eserihija coli,vise od 100000.Imam problema sa tom bakterijom od malena,stalno mi se navraca.Koja bi terapija po vasem misljenju bila najadekvatnija.Da li eserihija coli ima uticaja na plod ako se javi u trudnoci,pitam jer suprug i ja planiramo prosirenje porodice,Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako nije dobro da je imate u trudnoći. Morate je sanirati prije ev. trudnoće.
Terapija se mora provesti prema nalazima antibiograma.