Esmya

pipi

Poštovanje.

Molim vas ako mi možete odgovoriti na slijedeće. Imam submukozni miom i u dogovoru sa liječnikom prije 10 dana počela sam uzimati lijek Esmyu. Nakon 3 mjeseca uzimanja lijeka, podvrgla bi se operativnom zahvatu. Na našim internet stranicama, ne mogu naći nikakva iskustva pacijentica, na samom lijeku pišu mnoge nuspojave, pa tako i ova moja. Naime, već drugi dan nakon uzimanja lijeka, počelo mi je lagano krvarenje , međutim ono se postepeno povećava i prelazi u obilno. S obzirom da se liječnik nalazi poprilično daleko od mene, zanima me da li je neophodno da ga odmah kontaktiram ili se mogu nadati da će se situacija polagano smiriti. Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje je posljedica uzimanja lijeka. Nastavite dalje s terapijom.

pipi

Zahvaljujem na brzom odgovoru. Pretpostavljam da ste imali pacijentice sa sličnim tegobama, pa mi recite molim vas da li mogu očekivati da će se situacija s vremenom smiriti ili je moguće da se krvarenje nastavi tijekom cijele terapije te da li je potrebna kontrola krvi.

Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smirit će se dakako.

pipi

Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Milena35

Postovani
Molim vas za pomoc.Bila sam na terapiji sa esmya tabletama tri mjeseca i posto se miomi nisu smanjili nakon dva mjeseca pauze sam opet pocela sa tri mj terapijom.Sa prva tri mj nisam imala nikakve simptome ali sa novom terapijom pored umora koji me i ne zabrinjava od prije nekoliko dana sam dobila jako crvenilo lica praceno peckanjem.Malo se smiri ali u roku od nekoliko sati se opet aktivira i tako vec nekoliko dana.Da li je moguce da je od terapije ili je nesto drugo?Sada sam na kraju prve kutije druge terapije.Napominjem da sa prvom turom nisam imala nikakvih simptoma.Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je uzrokovano tabletama. Sugeriram da se javite svom ginekologu da vidite što dalje.