Fizikalna terapija( zracenje) i trudnoca

Maki76

Postovani,
Lijepo Vas molim za savjet.Obzirom da sam imala zdravstvenih problema i vec mjesecima hodam na fizikalne terapije i kao i svako malo na slikanje RTG. Zadnji RTG pregled bio je prije 2 mjeseca ali nakon toga hodam na terapije magnetom za lumbalni dio kraljeznice i stopalo. Znam da magnet zraci u jednom obliku, a ja sam tek neki dan saznala za trudnocu.Dali ima potrebe za panikom i kako dalje postupati.
Hvala Unaprijed na pisanom odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u početku trudnoće svi štetni utjecaju na plod djeluju po principu sve ili ništa, što znači da bi magnet, da je naštetio plodu doveo do pobačaja. Savjetujem detaljan uzv pregled i konzultaciju s liječnikom koji je radio terapiju magnetom.