Gardnerella

mirjana.17

Postovani,
vec se gotovo cetiri godine borim sa gore navedenom bakterijom,zbog koje sam prosle godine zavrsila na kiretazi maternice sa dijagnozom:Polypus glandularis cervicis uteri.
Papa nalazi su redovito uredni.Medjutim,nakon rijesenog problema u maternici,ona se i dalje uporno javlja u rodnici,za sto mi moj ginekolog
redovito propisuje lijecenje medazol vaginaletama,sto rijesi problem na mjesec,najvise dva i onda sve ispocetka.
Moram napomenuti da apstiniram od seksualnih odnosa s partnerom,te zbog toga mislim da nije u pitanju ping pong efekt.
Buduci da planiram trudnocu,zanima me kako rijesiti problem na duze staze i kako pomoci rodnici da se obnovi,mada sam koristila i lactogyn i vagisan,te ostale probiotike,koji se nisu pokazali od neke velike koristi.
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sugeriram prvo cervikalne briseve.
Ako se radi samo o gardnereli savjetujem terapiju na usta kroz 10 dana.

female

Poštovani,
već dvije godine se liječim od Gardnerelle vaginalis i Candide albicans koje se uporno vraćaju. Radila sam briseve dvaput ali svi su bili negativni osim na Candidu. Za terapiju su mi uvijek propisivali Medazol vaginalete, koristila sam još Neo-penotran forte, Rojazol i Canesten, na svoju ruku još sam uzela i laktobacile, ali ništa nije ovaj problem riješilo. Nakon par dana po prestanku terapije infekcija bi se vraćala. Ne usudim se pametovati ginekologu, ali on kaže da ako je Papa test uredan i ako nije dokazana bakterija u brisevima da on tu ne može ništa. Simptomi su uvijek više izraženi u drugom dijelu ciklusa, osjećam svrbež, gust žućkast iscjedak vrlo neugodna mirisa (miris na kiselo), seks je iznimno neugodan (uvijek koristim zaštitu, partner se isto liječio), jer imam osjećaj suhoće. Vidjela sam da dosta ginekologa propisuje Medazol, ali dosada mi nije pomogao. Ludim više, em mi je jako neugodno pred drugima jer se miris osjeti jako, em se često svađam sa partnerom jer on ne može shvatiti zašto ja izbjegavam seks. Molim Vas ima li kakva druga terapija koja bi djelovala na gljivice i na bakterije istovremeno? Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Medazol kod takvih upala uzima na usta. Lokalno probajte Macmiror vaginalete.