genitalni herpes

petraperi195

poštovani, za sada moj partner nema nikakve znakove da se zarazio, ali ako mu izbije herpes kako se on lječi od toga? jer može moj giekolog prepisat i za njega preparate koje i za mene?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nema smetnje, ne treba se lječiti. Samo samo se herpes pojavi.

niever

Imam još nekoliko pitanja...ukoliko se podigne imunitet( uzimanje matične mliječi i dobre prehrane) i dovede u dobru fizičku formu da li se na taj način može može smanjiti mogućnost nastajanja recidiva, tj.kolika je mogućnost kod muškaraca i žena od recidiva i trebamo li se toga bojati? Da li to može utjecati na moju plodnost, tj.na trudnoću jednog dana? Također me zanima kada nakon što mi zarastu ranice mogu ponovno u more i na sunce? Puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete normalno živjeti kad se virus povuće. Svakako da navedenim pomažete u smanjivanju broja i opsežnosti recidiva.
Osobe koje imaju genitalni herpes već znaju kad će se isti pojaviti u vidu blagih senzacija kože perigenitala i nelagodnosti i već tada treba započeti s terapijom na usta.

Sandra123

Pozz postovani. Molim za pomoc ne znam sta da radim.mislim da imam genitalni herpes. Na vagini primecujem kao bubiljice neke crvene... I oko vagin, na butinama, na koljenu. Pa cak i na rukama. Dve pored vagine su bile plikovi i pukle su sad je ostalo crvenilo pece i uzasno izgleda. Moje pitanje je sta je to? Otkud na rukama? Da li ce se morati formirati plikovi na sveijednom mjestu gdje su te "bubuljice" i puknuti i sasusiti se da bi proslo? Koliko treba dana? Da li ostaju oziljci?

Sandra123

Usput nemam plikove dole oko otvora.saamo iznas vagine gde rastu dlacice i po butinama i na kolenima i na rukama.
Da li se moze ohaj herpes preneti u bazenu ako je rana sveza na drugu osobu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako promjene imate po rukama i koljenu dakako da se ne radi o genitalnom herpesu. Sugeriram da kontraktirate dermatologa na našim stranicama.

Sandra123

Plikovi su mi izaslu 2 dana nakon odnosa sa deckom (na kojem nisu bili vidljivi tragovi herpesa) bio je skroz cist.I evo sad imma na vagini 7,8 . Na koljenu 3,4 . Na rukama 2,3 . Ne znam da li je to genitalni

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djevojko odgovorio sam vam. LP.