Genitalni herpes

Schumi123

Postovani,
Imam crvene tockice dolje koje me ne bole niti peku, eventualno malo svrbe, redovito koristim zastitu prilikom seksa (kondom). Naime procitao sam da se herpes moze dobiti bez obzira na kondom. Spolni odnos sam imao prije 9 dana pa me zanima da li postoji mogucnost da je to genitalni herpes. Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće, premda mislim da se radi o gljivičnom balanopostitisu. Da imate herpes promjene bi bile herpetične, tj. areal crvenog oko vezikule (mjerurića). Prsnućem tih mjehurića nastanu pliću ili dublji krateri koji brzo epiteliziraju.

kdk

Pozdrav! Zadnja 2 dana me dole svrbi pa sam uzela canesten kremu misleći da je kandida. Međutim, brinu me čirići(po jedan na različitim mjestima usana) koji sliče na one kad uraste dlaka,nisu plikovi.Ne znam da li su od iritacije,Brinem se jer smo prakticirali oralni sex a muž je imao herpes na usni.Ne znam da li se taj herpes može tim putem prenijeti? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može ali rijetko. Savjetujem pregled kod ginekologa da on ustvrdi o čemu se radi. Ovako nažalost vam ne mogu puno pomoći.

kdk

Hvala na odgovoru...Bila sam jučer kod ginekologa, kaže da je genitalni herpes ali vrlo blagi oblik. Pripisao mi je virolex i betrion mast i vaginalete. Da li mi je trebao možda i neki antibiotik na usta dati osim toga? Nisam ga pitala jer me prilično uzrujala dijagnoza iako sam sumnjala da je to. Usput, njegovo mišljenje je da sa usta herpes ne može preći u genitalni jer su 2 različita tipa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mogao vam je dati i antivirusni lijek na usta.

Zabrinuta1@2

Postovani,

Imam otvorene ranice po vagini, koje me peku i bole, pri uriniranju i doticaju s vodom me jako pece. Imala sam bolove u donjem dijelu noga prilikom hodanja. Gotovo sam sigurna da je u pitanju jak genitalni herpes, kod ginekologa sam narucena tek krajem 12.tog mjeseca.
Mozete li mi vi preporuciti nesto s cime da to mazem da si olaksam simptome i da to mozda brze prode?? I cime se to inace maze i koja je terapija??
Hvala vam unaprijed, pomogli ste mi puno puta...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Aciklovir krema ili Herplex krema nekoliko puta na dan.

Zabrinuta1@2

Hvala puno!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Poštovani,
prije dva mjeseca sam imala bijele točkice na indimnim djelovima koje su mnogo pekle. Nisu bile grupisane, bilo ih je nekoliko, svaka na svoju stranu. Naprijed i oko anusa. Ovih dana imam svrab u tom predjelu i primijetila sam jednu točkicu sa desne strane, kod butine koja nije pekla. Imala sam i bolove u donjem dijelu stomaka, i kasnila mi je menstruacija jedan mjesec. Možete li mi reći šta je problem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne mogu nažalost.