ginekologija

ivana

dok sam se tusirala i ispirala vaginu, iz vagine mi je skupa sa menstrualnim iscjetkom ispala i duguljasta bijela tvar, slicna bjelom pranju ali mnogo gusca i bijelija. prije mjesec dana sam popila pilulu za dan poslije, ima li to ikakve veze s tim iscjetkom i sto to moze biti? molim brz odgovor!!!!!

laady7

Poštovanje,
imam ometan spolni odnos, zbog bola, peckanja stražnjeg djela vaginalnog otvora.. u atlasu sam pogledala i mislim da je to stražnje područje spajanja malih usana.. nemam nikakvih čudnih iscjedaka, ni peckanje prilikom mokrenje.. nego samo jako peckanje prilikom penetracije
molim Vas za pomoc, unaprijed zahvaljujem, lijep pozdrav !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o upali vanjskog spolovila posebice stražnje komisure vulve.
Probajte Canestenom mazati 2-3x dnevno kroz par dana.

dream11

Poštovani,
imam 21.godinu i neredovite menstruacije, tako da se nisam mogla skroz pouzdavati u plodne dane. Kada sam imala spolni odnos bilo je to 2-3 dana nakon menstruacije ili već kad osjetim da trebam dobiti sljedeću, jer primjetim kada mi nastupa vrijeme ovulacije, iscjedak mi se poveća, a i imam blage bolove u donjem dijelu stomaka. Naime, menstruacija mi je bila od 28. do 38. dana, danas je 44 i još nisam dobila. Boljele su me grudi tjedan dana i to je prestalo prije dva dana, nakon čega sam imala smećkasto žuti iscjedak, sve te dane osjećam bol u jajnicima koja traje još i danas uz bol u donjem dijelu leđa. I sve to vrijeme sam nervozna i iščekujem menstruaciju. Može li nešto osim trudnoće biti uzrokom izostanka menstruacije?

Hvala Vam na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, stres, upala, cista, pcos, anovulacija, problemi sa štitnjačom itd. Svakako i trudnoća.

jaaahah

Poštovani,
mogu li ceste upale mokracnog sustava (urokovane ureaplasmom) ili ASCUS u PAPA testu biti uzrokom povecanog broja limfocita u krvi?
Unaprijed zahvalna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu.

mimi94

Imam jedan problem... kasni mi menstruacija 10 dana ,s tim sto vec dva dana imam krvavi iscedak i danas je bio malo vise, braonkaste boje... nadala sam se trudnoci,a sada ne znam sta to moze biti.... nemam nikakve simptome kao drugi put pred menstruaciju,sem otecenih i otezalih grudi... molim za savet .. hitno je

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite prvo test na trudnoću. Krvarenje ne izgledao kao menstrualno.

annie.01

veliki pozdrav.
zanima me ovako , zadnja menga mi je bila 13.06 i trajala je do 19.06 .. kasni mi vec 3 dana , imala sam vodene ciste na oba jajnika , ne znam zasto mi kasni ? zbog tih cisti ili zbog neceg drugog ? hvala puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno zbog pcosa.
Ako se radi o tome sugeriram terapiju.

kikemdoo

Imam 27 godina,i rodila sam jednom,nakon poroda stavila sam spiralu i imam je vec sest godina i jos ju nisam mjenjala..zanima me ovaj mjesec sam dobila menstruaciju pocetkom mjeseca i jos uvijek mi traje,znaci vec treci tjedan i nikako da prode,pa me zanima dali je stvar u spirali ili nesto drugo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može biti u spirali a može i u nečem drugom.
Odavde ne mogu znati.

samke1

Postavani..
Imam 17 godina i 9.3.2016 mi je bio prvi sex s tim da smo u pocetku koristili kondom i kad sam pocela krvariti istusirala sam se, a i decko naravno..kasnije smo nastavili odnos ali bez zastite i to je trajalo oko 4 min medutim nije svrsio u mene..Sutradan sam prinjetila da krvarim i to je trajalo oko 2 dana i stalo je, zatim sam dobila menstruaciju pet dana ranije i sve je normalno krv sa komadicima tkiva a inace treba da dobijen sutra 21.3..zanima me imam li razloga za brigu sto se tice trudnoce? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste dobili menstruaciju neće doći do trudnoće.

sanidica

Poštovani, da li uz pregledom može da se vidi da sam imala odnose i da nisam nevina? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

UZV pregledom preko trbuha ne može se ustvrditi,.