ginekologija

alapaca

molim vas prvi put sam tu pa se tesko snalazim ovako zadnja men.13.12.2012 ternin 19.9.2013 rodila 24.9 2013 zanima me odnos dan prije zadnje redovne menustarcije to jest 12.12.2012 naravno imala sam odnose i poslije ali me strikno zanima taj datum dali sam ostala trudna podvlacim dobila redovnu menustraciju dan poslije odnosa unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tijekom tog odnosa niste zatrudnjela jer ste sutradan dobili menstruaciju.

alapaca

HVALA VAM NA BRZOM ODGOVORU

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Ka32Mi

bok.Cura i ja smo imali odnos bez zaštite prije nešto manje od mjesec dana, izvukao sma ga na vrijeme i slučajno svršio po njenoj vagini, obrisala je to odmah sa maramicon.Menstruaciju je dobila na vrijeme ali su joj ovaj put pukle dvije ciste i trajala joj je 5 dana umjesto 3.Napravili smo test trudnoće i bio je pozitivan, prije dva dana je dobila temperaturu 38 sa 2-3...
Šta da radimo???? pomagajte

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dječače, odgovorio sam vam.

daga1

Molim Vas za mišljenje

imala sam dva spontana pobačaja,utvrđeno je da imam trombofiliju i sada već 7mj pokušavam ostati trudna al bezuspješno,a prva dva puta sam isti mj ostala trudna,što sada da radim. imam ne redovne cikluse cijeli život od 35 do 46 dana,koji su bolni i obilni.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem da se javiti svom ginekologu i da imate tempirane odnose. Svakako je za to nužno napraviti UZV folikulometriju.

majamaja9

Postovani molim vas da mi kazete kako je pravilno odzravati higieni na rukama nakon pranje genitalije,posebno ako imamo infekcije,hpv,herpes ...bilo sta.Zanima me dali je dovolno isprati ruke sa sapunom da se to ne bi prenelo preko ruke na druge delove tela.Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Baktericidni sapun je čisto dovoljan.

alexandra1910

Poštovani.....molim vas za savjet imam 7 dana do menstruacije ali sam napravila digitalni test na trudnocu....ali mi nije jasan rezultat...znam da je prerano napravljen...ali jeli ovaj test pozitivan ili negativan. Hvala Vam puno!
[IMG]http://i58.tinypic.com/29xz1g1.jpg[/IMG]

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu otvorit sliku. Postoje više varijanti testa.+ ili - , pregnant ili non- pregnant.
Najbolje pročitajte upute pa vidite koju verziju imate.

ana_k

Postovani doktore . Zadnju menstruaciju sam imala 22.6 bila je bolna i ne bas nesto obilna, trajala je 4 dana . Imam redovne cikluse 28 . Sa stalnim partnerom imam redovne spolne odnose uz koristenje zastite .Pojavio mi se je smedji iscjedak (7 dana prije ciklusa) .Zanima me da li postoji kakav poremecaj ili mogucnost trudnoce ? Molim vas da mi odgovorite, hvala .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nažalost na osnovu iznesenog ne mogu točno znati o čemu se radi.
Da li je u pitanju trudnoća vidjet ćete ako vam kasni menstruacija, možda cista, upala, loša funkcija žutog tijela i sl.
Odavde ne mogu znati. Savjetujem da pričekate menstruaciju.

Miki1989

Pozdrav,
14.6. sam imala zadnji odnos sa deckom, koristio je zastitu. Ciklus mi je inace ´´neredan´´ nekada traje 28, a nekada 30 dana. Zadnja tri mjeseca dobila sam tocno na isti datum. 14.4. 14.5 i 14.6. (ujutro, nakon odnosa). Danas je 24. znaci da meni menstruacija kasni vec 10 dana i inace sam panicar, strah me. Postoji li ikakva mogucnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako je bilo kao što ste naveli.

emina8

Poštovani,

zamolila bih vas ako možete da mi date svoje mišljenje o terapiji koju sam dobila.
Imam 24 godine,sa 17 mi je laparaskopski uklonjena cista sa desnog jajnika.
Uvijek imam jako bolne i dosta obilne menstruacije(anemicna sam)
Nikad mi nisu bile narocito redovne,od prosle godine ciklus je bio 28 dana,i sve je bilo relativno uredu.
Problemi s poceli u maju ove godine,kada mi je menstruacija kasnila nekih 11 dana,imala sam jake bolove,kako nisam spolno aktivna,ultrazvucnim pregledom mi je doktorica ustanovila da mi je desni jajnik dosta uvećan sa mnogo folikula,dobila sam antibiotike i dobila sam menstruaciju 8.5.Nakon toga menstruacija je dosla redovno 8.6,da bi sada opet kasnila i dosla je 13.6.
23.7 (jucer) sam radila ultrazvuk,jer sam imala cudne bolove,ponovo desni jajnik sa folikulima,sve ostalo je uredu.
Doktor mi je propisao tablete Dabroston,i rekao da ih pijem od 20 dana ciklusa,5 dana 2x1,da bih navodno imala redovniju menstruaciju.

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

O kakvoj cisti se radilo? Phd nalaz?
Terapija duphastonom mi se čini u redu.

emina8

Poštovani,

Hvala Vam na brzom odgovoru.
Trenutno nisam u mogućnosti da pogledam nalaz od te operacije,sjećam se samo da su rekli da su je morali odstraniti zbog veličine,ali da je sa jajnikom sve uredu.

Mene konkretno muče te neredovne menstruacije,i bolovi koje imam ne samo pred menstruaciju,nego počinju sredinom ciklusa i ne prestaju.
Da li je moguće da me boli zbog tog većeg broja folikula,ili možda zbog ovulacije?
Lijevi jajnik je uvijek uredu,i na njemu nije bilo folikula.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze s količinim folikula. Probajte predloženu terapiju.