ginekologija

crna..plava

Postovani ja sam na terapiji Duphaston tabletama jer zelim zatrudnjeti.
Uzimam iz 12 dan nakon mjesecnice i do 28 dana.
Međutim vec danima imam mucninu i napuhanost u stomaku i neki dan sam malo prokvrvarila stime da sam tek pocela terapiju i trebala bi 02.06 imat mjesecnicu..
Primjetila sam i svijetlo zeleni urin..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte do 2.6. pa ako vam kasni menstruacija napravite test.

MilenaLena997

Treba mi brz odgovor! Imala sam nezasticene odnose sa deckom, ali koristimo rikverc metodu, ne znam koliko je pouzdana ali koristim ih uvek i nisam nijednom ostajala trudna.. pa me zanima ako sperma ostane bar malo na vagini i to kolika je verovatnoca za trudnocu? inace treba sutra da dobijem koliko mi se cini..hvala, pozdrav

MilenaLena997

i zanima me da li oni mogu da znaju da li znaju kad je vreme da izvade tokom odnoosa mislim na rikverc metoduu..i da li mogu da znaju da li su svrsili unutra ili ne..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako sutra trebate dobiti menstruaciju onda neće doći do trudnoće.
Odnos koji imate spada u najnesigurnije odnose i često rezultira neželjenom trudnoćom.

MilenaLena997

Pa kako da kazem, sad imam neke blage bolove..i menstruacija mi je neredovna.. imala sam na svakih 20 dana a poslednja je bila na 30 dan a sad mi je skoro 40ti dan i ne znam sta da radim.. radila sam test i negativan je..a taj odnos sam imala mislim zadnji zadnja 2 dana.. ali kazu da su to neplodni dani i da se trudnoca desi kad je ovulacija....pozz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan, onda se ne radi o trudnoći. O ostalim uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

MilenaLena997

Molila bih vas da mi objasnite tri stvari.. Prva je da mi objasnite zasto je prekinut snosaj nepouzdan ionako u predejakulacionoj tecnosti ne bi trebalo da budu spermiji..a druga stvar je sto test na urin daje lazne rezultate a treca je da objasnite kako mozete da iskljucite trudnocu tokom mjesecnice kad se i tokom mjesecnice moze zatrudneti i koji su neplodni dani.. pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Milena u predejakulatu ponekad ima dovoljno spermija dovoljnih za oplodnju.
O plodnim i neplodnim danima pročitajte u više postova koji govore o tome.

dbahun

Poštovani,
imam 42 godine i prije 2 mjeseca imala sam moždani udar.Zadnja menstruacija je bila 26.06-30.06 i do sada nisam dobila ,odnosno povremeno mi se pojavi slabi smeđi iscjedak.Ginekološki pregled je uredan i dobila sam dufaston 2x dnevno 10 dana,ali sam pročitala da su rizične za osobe koje su preboljele moždani.Ne znam da li da ih koristim jer se super osječam ili da li da pričekam možda sljedeći mjesec dobijem,ili ju u postpunosti izgubim jer sam već u tim godinama.Moram napomenuti da sam prije moždanog kolistila Trigvilar jer sam imala neredovito i ranije,nesnosne vrućine itd.Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemojte ih uzimati. pričekajte neka sama dođe. Neće se ništa dogoditi da i kasni mjesec dana.

Dee25

Molim za odgovor, imala sam odnos odnosno peting, gde je doslo do dodira polnih organa, ali bez penetracije ili ejakulacije. Medjutim par dana posle toga se javio iscedak sa sukrvicom, to je stalo, ali se pojacan sekret nastavio. Zadnju menstruaciju sam imala 2.10 a sledeca mi vec kasni po mom vec nekih 10-12 dana. Uradjena su dva testa na trudnocu posle datuma na koji sam trebala da dobijem menst. Negativni su. Ali imam simptome pms-a samo mi je malo vise muka i vise mokrim nego inace. Danas se opet pojavio iscedak sa sukrvicom. Da li se radi o trudnoci i da li je uopste moguca trudnoca? Ili su ipak policiaticni jajnici u pitanju na sta sumnjam... zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djevojko ne radi se o nikakvoj trudnoći. Ne umišljajte si nego se lijepo educirajte.
Ako se sukrvica nastavi nakon menstruacije obratite se ginekologu.

zbunjena.0208

Poštovani

Dva mjeseca sam redovito seksualno aktivna, te dečko i ja svaki put tijekom odnosa koristimo zaštitu (kondom).
Ja inače nemam redovit menstrualni ciklus, imala sam 21.9, pa 28.10 i po tome sam trebala dobiti 4.12. međutim nisam.
znalo mi se dogoditi prije da nisam imala mjesenicu po pet mjeseci, na prekledu prije godinu dana rečeno mi je da imam sindrom polcističnih jajnika.
imala sam sve simptome kao da ću dobiti, međutim nisam. zadnjih tjedan dana osjećam umor i cijelo vrijeme blagu mučninu (bez povraćanja).
ima li mjesta panici ili nema?
prije tjedan dana bila sam i pod blagim stresom zbog faksa i obaveza

hvala na odgovotu happy

zbunjena.0208

zaboravila sam napisati da sam danas imala bjeli iscjedak na gaćicama

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. Ako imate pcos sugeriram obradu i liječenje.

zbunjena.0208

doktore, hvala vam puno.
sutra imam zakazan termin kod privatnika

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Miai5

Poštovani, zamolila bih Vas za brz odgovor. Moja situacija je sljedeća: zadnju menstruaciju imala sam 11.02. a 14.02 rizicne odnose s partnerom( opetovani prekinuti snošaj) ciklusi mi traju 28-31 dan a krvarenje oko 7 dana. Menstruacija mi kasni 4 dana. Napravila sam 2 testa jutarnjim urinom 10. I 11.03. oba negativna. Uz to imam bijeli sirkasti iscjedak i naizmjenicne bolove u jajnicima. Radi li se o upali ili trudnoci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

O upali gljivičnoj da, a ne radi se o trudnoći.