Ginekologija

Tangerince

Zdravo imam jedno pitanje imala sam ciklus na o4.02
Zavrsio je na 09.02 posljedni odnos sam imala na 10.02 a sad mi se pojavilo smedze belo pranje kao sa malo krvi i neprijatan miris ... bila sam kod ginekologa nisam imala nikakve infekcije a prije nekoliko meseci imala sam veliku cistu... pitam se o cemu je rec sto se pojavilo vakvo belo pranje molim vas za savjet

Lep pozdrav iz makedonija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda se radi o prsnuću ciste ili o periovulacijskom krvarenju. Mislim da nije ništa ozbiljnije.

Ne znam sta

Pozdrav doktore. Ne znam gdje bih postavila ovo pitanje, pa se nadam da cete ovdje odgovoriti. Dakle, zanima me da li je predsjemena tekucina ono sto izadje sekundu prije samog ejakulata? Kako se moze vidjeti razlika izmedju predsjemene tekucine i ejakulata? I da, ako se odgodi ejakulacija moze li se izluciti predsjemena tecnost, a decko ne ejakulira? Hvala Vam mnogo i lijep pozdrav.

Tangerince

Hvala doktore happy

Marina26

Postovani,
Jos sam Vas hthela pitat dali energetsko pice red bull ima kakvo utjecaja na kontracepcijaske pilule jaz inace ne konzimiram to pice ali sam popila kedan red bull u petak dva sata poslije popijene prve tablete u novom blisteru te jos jedan nakon otprilike 3 sata. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam šta pročitajte topic o predejakulatu, jer nema smisla da se na svakoj stranici ponavljam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marina nema utjecaja.

Marina26

Postovani,
Hvala na odgovoru ali vidim da se moj prvi upit nije poslao koji je primaran.Naime pijem kontracepcijske pilule jaz skoro tri godine i nije bilo nikakvih vecih problema. No,jucer sam se porezala i morala sam koristiti odredene lijekove poput tyrosur prasaka kojeg sam u jutarnjim satima stavila na ranu cim sam se porezala te u popodnevnim satima Bivacyn (sprej za kožu , otopina, ovaj lijek me najvise i brine jer je po mojim saznanjima antibiotik). Danas ujutro (15.2) sam ponovo koristila Bivacyn ali i octenisept a oko 19.00 samo octenisept.Zelja bi nagalasit da cu danas (15.2) popiti 4. rozu tabletu u redovno vrijeme izmedu pola 21 i 21.00 sat.Zanima me da li ovi preparati utjecu na efikansost pilula jaz i ako da sta mi je ciniti te ako ne utjecu da li ih mogu i dalje koristiti ? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedeni lijekovi neće utjecati na učinak pilula.

biljana.c

Pocituvan doktore imav menstruacija na 05.04 i povtorno dobiv krvarenje vcera ,ne e ovulacisko nitu pak obilno kako menstruacija.dali moze da bidi na stres nekoe portemetuvanje?fala odnapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. Moguće je od upale, prsnuće ciste i slično.

biljana.c

Pred da dobijam krvarenje piev caj od gumbir relativno jaj,dali e mozno da ima predizvikano zatopluvanje i da predizvika porana menstruacija zosto citav deka caj od gumbir moze da predizvika porano doaganje na menstruacija .pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze sa čajem od đumbira.

MikicV123

Postovani 26.3. Imala sam spontani pobacaj. Bila sam trudna 7 tjedana. Pila sam ergometrin jer mi je ginekolog rekao da ce se to ocistit tabletama. Nakon sto sam popila tablete jos sam par dana krvarila i prestala. Medutim veceras sam primjetila mrlju smedkastog iscjetka ali skroz malo. Da li su to znakovi nadolazece menstruacije?
I da decko i ja imamo odnose normalno ali bez zastite tj prekinutim snosajem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je predznak dolazeće menstruacije.

ivana.rijeka2016

Poštovani, nadam se da cete mi moci pomoci .Zadnju menstruaciju sam dobila 16.04.2016. ( ciklus varira od 27-28 dana ). Kako radimo na djetetu imali smo u vremenu plodnih dana nezasticene odnose. Danas sam napravila test i dosao je odmah pozitivan ( po izracunu menstrucija mi kasni 4 dana ). Imam 40 godina i ovo je treca trudnoca sa tim da sam imala vec prije dvije godine spontani pobacaj u 8 tjednu trudnoce i prosle godine sam imala biokemijsku trudnocu i nakon toga jako krvarenje ( oba dva puta nisam bila na kiretazi nego sam se sama ocistila sa Ergometrinom ). Brine me sada sto imam bolove u maternici kao da cu svaki tren dobiti menstruaciju. Nisam jos stigla obaviti pregled. Na zadnjem pregledu dr mi je savjetovao da pijem folacin od 5 mg preventivno prije začeća i ukoliko test bude pozitivan da pocnem odmah piti 2 puta na dan duphastone. S toga Vas pitam da li se trebam brinuti za te bolove i odmah poceti piti duphastone ili da ipak pricekam utzv pregled i vađenje krvi da se potvrdi trudnoca. Hvala Vam unaprijed na odgovoru i lijep pozdrav iz Rijeke.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odmah krenite s Duphastonom prema preporuci vašeg doktora.

ivana.rijeka2016

Hvala Vam doktore na brzom odgovoru. Pocela sam piti duphastone, i jutros nije vise bilo bolova . Jucer popodne sam prokrvarila ali malo svjetlo roza i smedje krvi. To je stalo i danas nemam vise nista. Jutros sam isla bez obzira izvaditi bhcg i nalaz je samo 16,8 ( 32. dan ciklusa ). Pretpostavljam da je to jako malo. Molim Vas preporuku da li da i dalje pijem duphastone ili se radi o biokemijskoj trudnoci pa ce ipak menstruacija krenuti sama. Hvala Vam unaprijed na odgovoru i lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niska je. Vjerovatno se radi o biokemijskoj trudnoći. No napravite beza hcg za dva dana od prvog i nastavite još jedno vrijeme duphastone do nalaza beta hcga.

sanidica

Postovani,
da li ukoliko budem imala odnos veceras i odem nakon dva dana na uzv doktor moze da zna da sam imala odnose i da nisam nevina ?