Ginekologija opsteticija

ines.zd

Poštovani, imam jedno pitanje koje me muci, dakle imam 20 godina, 31.3 imala sam porod, mjesecnicu sam dobila odma, trajala je 5 dana i bila je vise manje normalna, prosli misec sam isto dobila na vrijeme i trajala je 5 dana i bila je normalana, ali ne kao prije poroda, bila sam na pregledu dok kaze sve u redu, sve se vraca na svoje mjesto, potrebno je da se sve izregulira, no ova mjesecnica mi je dosla tocno na vrijeme ali je oskudna, vise kao neki smeđkasti iscjedak i traje samo 2 ipo dana, brine me dali je to uredu?? Unaprijed hvala!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zanima me da li dojite? Nakon poroda može oscilirati izgledom i trajanjem. Ne brinite.

kEnT

POŠTOVANI....imao sam sex sa nevinom djevojkom koja nije krvarila i onda sam ja mislio da ja nisam nešto dobro napravio pa sam pokušao još 3-4 puta ugl nije od krvi bilo ništa tek sam na furumima pročitao ....da ne duljim sad....ugl mene je strah prozirne tekućine koja se pojavila poslje toga nisam siguran jel to predejakulat il nešto drugo(sluz) i može li od predejakulata ostati djevojka trudna ???? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, ne razumijem vaše pitanje. Da li je došlo do ejakulacije ili nije?

kEnT

jooj malo sam zakomplicirao......ovako Djevojci je bilo prvi put nismo bili ni blizu ejakulacije boljelo ju je i ja sam izvadio al ono što je bilo na vrhu penisa me plaši jel to predejakulat il nekakva sluz??? ....nadam se da sad razumijete big-smile

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije nit predejakulat nit ejakulat. Radi se o sluzi svakako.

mm123

Poštovani, trebalo je da dobijem menstruaciju tačno 1.3. Imam uobičajene bolove u stomaku i krstima, baš kao na početku svake menstruacije, ali krvi ima veoma malo, i pojavila se tek danas, 3.3. Zanima me usled čega bi to moglo biti, inače imam manje-više redovne menstruacije koje kasne ne više od 4, 5 dana ili urane 1 ili 2 dana. Rizičnih odnosa nije bilo, uvek koristimo kondom, ali me brine to što sam jednom u korenu partnerovog penisa primetila belu penu za koji nisam sigurna da li je moja sluz ili je njegov predejakulat (ejakulat najverovatnije nije, jer nije ejakulirao, nije svršio) i ne znam da li to može biti opasno tj. da li mogu da zatrudnim od toga? Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislite da ste menstruaciju dobili 1.5?
Oskudnija menstruacija može biti i krvarenje u ranoj trudnoći, upala, cista, endometrioza, pcos itd.
Odavde ne mogu procijeniti o čemu bi se moglo raditi.

mm123

Poštovani, trebalo je da dobijem 1.3, ali sam dobila 3.3. što za mene nije zabrinjavajuće jer su mi ciklusi i inače takvi. Brine me to što krvarim slabije nego inače, pa se plašim da je to ona 'lažna menstruacija'. Čitala sam da se ona pojavi u trudnoći, ali ne u vreme kada očekujem pravu menstruaciju nego bilo kada za vreme ciklusa. Da li je tačno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se prije radi o disfunkcijskom krvarenju, a s obzirom na oligomenoreju možda uzrokovano pcos-om.
Svakako isključite i trudnoću. Savjetujem terapiju vašeg ciklusa i uzv svakako za početak.

mm123

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

layla7

Treba mi hitna pomoc.. nevina sam ali sam imala analni sex, par puta,a danas sam trebala da dobijem I nista... probali smo dolje al samo probali boljelo me nisam mogla.. tako da nista happy mene zanima da li sam trudna? suspicious cesto piskim..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna.

layla7

Zasto onda nisam jos dobila?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djevojko, morate malo pročitati i o ostalim uzrocima izostanka menstruacije.
Od stresa, ciste, pcos, upala i slično.

layla7

Imala samsimptome menst.ali nista.. I sad me.bole ponekad krsta I opt nista..
inace dobijam 19-20, jedjom sam 22max.. a prosli mj 14tog, to bas ranije bilo..sada jos ne :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djevojko odgovorio sam vam.

layla7

Sada mi se pojavio smedji iscjedak?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krenut će menstruacija danas sutra.