ginekoloski pregled

sencii

postovani doktore bila sam kod ginekologa rekla mi je da imam ovarije nalik na policisticne i da mi je maternica prervise stisnuta i da mi jajnici nemogu da rade kako treba da trebam da smrsam najmanje deset do petnest kila desni ovarij 35,8 x 22.5 lijevi ovariji 32.9x 21.8 endometrij mi je 5,6 mm sada dali je to opasno i nesto pise uc douglas nema slobodne tecnosti dal mozete vi da mi kazete svoje misljenje

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzv nalaz je prema opisu uredan.
Poslušajte savjete svog liječnika.

xxxNinaxxx

Poštovani, na pregledu mi je utvrđeno: "st.čistoće 2-TV poz i Gardanella vag poz+". Dobila sam terapiju Arilin rapid vag i Dalacin vag krema, no nije mi rečeno što prije koristiti. Možete li me vi uputiti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svejedno je s čime započinjete.

milanap

Na papiru koji sam dobila nakon ginekoloskog pregleda pise "grlic epitelizovan", zanima me sta to znaci? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to znači da je prekriven višeslojnim pločastim epitelom - stanicama kakve se normalno nalaze vratu maternice, tj. nema 'ranice' ili sličnih promjena. Taj nalaz je uredan.

Ana001

Postovani,
Pronadena mi j e.coli u mokraci te imam sljedece pitanje. S obzirom da ovo nije prvi put jer sam je otkrila sigurno prije vise od godinu dana zanima me kako onda i da li utjece na plodnost. Iskreno,smatram da me moja doktorica ne lijeci pravilno jer nakon jednu kutije antibiotika kaze da je sad okej i ne salje me na urionkulturu. Onda se ja pojavim za par mjeseci i inzistiram na urionokulturi i evo opet ista stvar i tako u krug. Iskreno,uplasena sam jer se bojim da mi to moze utjecat na plodnost. Takoder, s obzirom da e coli moze biti i u rodnici na sto se nisam testirala da li uredan papa test znaci da nije prisutna jer mi je papa test uredan. Spolno sam aktiva i pijem yaz te prvi put kada se ta bakterija pojavila moj decko je poslao na analizu mokracu i sve je bilo okej. Da li su mu potrebne kakve druge pretrage ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, E colli je bakterija koja normalno živi na čovjeku. Najviše je ima u crijevima. Ona nam pomaže u probavi hrane. Ponekad se može razmnožiti u urinarnom traktu i uzrokovati upalu. Upalom se smatra tek iznad količine od 10 na 5 bakterija u mililitru mokraće. Smatra se da ona uzrokuje više od 90% svih nekompliciranih urinarnih infekcija. Nema utjecaj na plodnost.