gljivice

Nataša

već dugi period imam problema s kandidom,potvrdjena na mikobiološkom nalazu.lječena sam raznim vaginaletama,sprejevima,diflucanom,oveć dugi period imam problema s kandidom,potvrdjena na mikobiološkom nalazu.lječena sam raznim vaginaletama,sprejevima,diflucanom,orungalom,...vadila sam krv i mokraću i sve je uredu.partner je prošao sve pretrage (u više navrata)i takodjer je sve u redu.prošla sam pet različitih mišljenja ginekologa i svi su potvrdili isto.već 2.g sam ustrajana i disciplirana u lječenju,ali poboljšanja nema.posjetila sam i homeopata,i neka dr.alternativna lječenja.zadnjih 4.mj.sam na diflukanu 100mgtjedno,ali stanje je više-manje isto.neki ginekolozi su mi rekli da je ovakvo stanje uzrokovano stresom.inače,izbjegavam bijeli šećer,ne pušim,pazim na prehranu,ne koristim kontracepciske pilule.s partnerom sam 2,5g.ne koristim antibiotike,ne nosim usku odjeću.ostalih problema nemam,sve je u redu.psihički me ovo stanje zna izbezumiti jer pokušavam sve,a rezultati izostaju.imam podršku iako su mi neki dr.rekli da sam fenomen.
zahvaljujem na odgovoru uz dužno poštovanje
nataša

Doc. dr. S. Kupešić

Poštovana gospođo Nataša,
Tvrdokorna infekcija Candidom rijetko je izolirana pojava, već se češće pojavljuje u pacijentica sa sistemskim bolestima i kompromitiranim imunološkim sustavom (npr. diabetes melitus). Također je nerijetko posljedica dugotrajnih terapija antibioticima.
U Vašem upitu navodite podrobno oblike do sada primjenjivane terapije sa kojom se u potpunosti slažem (vrsta lijekova, doza i način primjene). S obzirom na dugotrajnost promjena i opseg Vaših tegoba, kao i činjenicu da su svi rizični momenti isključeni, te da ste učinili 5 konzilijarnih pregleda kod ginekologa (koji su odreda bili suglasni s postavljenom dijagnozom), smatram da bi sa svom dosadašnjom dokumentacijom trebalo potražiti dodatni savjet infektologa. Najuglednija Klinika za ovu vrst patologije nesumljivo je Bolnica za zarazne bolesti "Fran Mihaljević"u Zagrebu (Rockfellerova ulica), te se nadam da ćete upotpunjenom obradom u ovoj ustanovi riješiti Vaše dosadašnje probleme.

AidaIdaV

Postovani, dobila sam danas nalaz papa testa. Trenutno nam je u DZ generalni strajk, tako da nisam mogla dobiti tumacenje, tj.ocitanje istog. Stoga Vas molim da mi Vi date pojasnjenje za sljedece_:
Zadovoljava za inetrpr.
Razvucen u vise nivoa
prisutan strani materijal???????? ( sta je ovooo?)
opsta podjela- negativno
fungi i dr. mislm da pise "leuk"
upala, hiperkeratoza i dr. "jače reaktivne deg.endoc.celija!" (sta je ovooooo????)

Gore u klinickoj dijagnozi svasta pise u 4 reda :
colpitis mixtus transvesa suprapubica sec pfanennstiel et sectio caesarea sec dorffler aa IV + 1/2

Posto mi naravno nije nista jasno, molim da mi objasnite sta se desava?

AidaIdaV

Pardon, ispravka za prethodno:

Postovani, dobila sam danas nalaz papa testa. Trenutno nam je u DZ generalni strajk, tako da nisam mogla dobiti tumacenje, tj.ocitanje istog. Stoga Vas molim da mi Vi date pojasnjenje za sljedece_:
Zadovoljava za inetrpr.
Razvucen u vise nivoa
prisutan strani materijal???????? ( sta je ovooo?)
opsta podjela- negativno
fungi i dr. mislm da pise "leuk"
upala, hiperkeratoza i dr. "jače reaktivne deg.endoc.celija!" (sta je ovooooo????)

Gore u klinickoj dijagnozi svasta pise u 4 reda :
colpitis mixtus ectopium pvu, st.post op lp transvesa suprapubica sec pfanennstiel et sectio caesarea sec dorffler aa IV + 1/2

Posto mi naravno nije nista jasno, molim da mi objasnite sta se desava?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o reaktivnim promjenama na stanicama kao posljedici upale. Prisutna je i gljivična upala. Ostalo je u redu, nema atipičnih stanica. Ne znam odakle je dospio strani materijal, moguće prilikom uzimanja uzorka. U latinskoj dijagnozi piše da ste imali carski rez prema metodi Dorfler i otvaranje trbuha po metodi Phannensteil (autori).

AidaIdaV

Hvala na tako brzom odgovoru!
Samo mi jos recite, sta znaci zapravo ta reaktivna promjena na stanicama? Da li je to "predstanje" nekih buducih, ne daj Boze, kancerogenih promjena (ako sam se dobro izrazila)? Hocu zapravo pitati da li su te promjene opasne i povezane sa nastankom tezih stanja? To me nekako asocira na lose nesto sad
Treba li mi i kakva terapija za fungi?
Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Reaktivne promjene na stanicama su posljedica upale, što znači da su stanice bile izložene upali, ali su se oporavile. Nisu se promijenile u smislu atipije (CIN-a). To je uredan nalaz. Javite se liječniku radi terapije za gljivice. Pojedine antimikotike (lijekove protiv gljivica) možete nabaviti u ljekarni i bez recepta.

AidaIdaV

Hvala Vam mnogo!
Sad mi je jasno.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.