Gljivice

Hehe123

Pozdrav!
Za gljivice u vagini koristim kremu plimycol od utorka ali nije bas pomogla previse. Mogu probati sa canestenom ili nesmijem? Ili sto vi preporucate?
Jos nesto sam cula u vezi toga, da klor u bazenima nije dobar za gljivice. Smijem li se kupati u bazenu ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate koristiti antimikotske vaginalete. Kupanje svakako potencira nastanak gljivica.

lepetitprince

Postovani.

Imam gljivicnu infekciju te sam iskoristila dvije Canesten vaginalete, a veceras cu trecu. Uz to Canesten kremu. Imam dva pitanja, prvo je da li je normalno da kada mazem kremu osjecam jako zarenje? A drugo pitanje je sto da radim s obzirom da me danas pri mokrenju jako peklo?

Unaprijed Vam hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće od gljivične infekcije. Ako vas iritira ne morate se mazati izvana.