Gljivice

Merdita

Poštovani dali se NATRII tetraboratis mogu koristiti za vrijeme menstruacije?
Hvala lijepa na odgovoru i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za vrijeme menstruacije ne preporuča se korištenje vaginaleta.

Merdita

Hvala onda cu odgodit korištenje vaginaleta
Hvala,lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Pozdrav.

Enna123456

Postovani, vec neko vrijeme primjetim neugodan miris, narucito poslje menstruacije(iako drzim do higijene i nemam cesto spolne odnose). Iscjedak vecinom uredan nekad u malo vecoj kolicini. Dal smjem uzeti vaginalete il neku kremu bez pregleda doktora?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno uzmite neku od antimikotičnih krema ili vaginaleta koje možete kupiti u ljekarni bez recepta.

privatno92

Postovani, imam gusti iscjedak( kao zgusnuti) onako zutkasto bijeli, nema neki neugodan miris, nema svrbez niti bol tijekom spolnog odnosa. Jel to gljivicna infekcija? Ako da sto trebam raditi? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o gljivičnoj upali. Uzmite neki od vaginalnih antimikotika. Neke možete kupiti u ljekarni i bez recepta. Ili posjetite liječnika.

privatno92

Poštovani, imam vec dugo problem s ovime. Iscjedak kad mi je ‘svjez’ na gacicama je normalan, no nakon nekog vremen se zgusne i bude sirast i ljepljiv. Ponekad imam bolove tijekom spolnog odnosa. Koristila sam vaginalne tablete protiv gljivica, no nije se nista promjenilo. Zanime me jel ima prirodan nacin da se toga rijesim tocnije da se sama toga rijesim? Inace to traje vec par mjeseci, pa mozda je vrijeme utjecalo na to da se nisam mogla rijesiti sama s vaginalnim tabletama iz ljekarne? I koje su moguce posljedice ako se ne djeluje brzo, kao sto ja nisam? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, gljivice uobičajeno žive u rodnici. Uslijed pada imunitete ili kada se naruši normalna mikrobiološka flora rodnice one se mogu razmnožiti i izazvati simptome upale kao što su svrbež, peckanje i iscjedak. Kod zdrave osobe one ne mogu izazvati nikakve teže komplikacije. Uobičajeno se liječe vaginalnim antimikoticima, a kod tvrdokornijih infekcija mogu se liječiti i peroralno (Diflucan). Poželjno je uzimanje probiotika koji obnavljaju vaginalnu mikrofloru i time sprječavaju rast gljivica. Kod učestalih upala preporučljivo je uraditi bakteriološku analizu cervikalnih briseva. Ponekad neka od bakterija narušava mikrobiološku ravnotežu rodnice i time potiče rast gljivica.