herpes?!

kate7

postovani pre2,3 dana na spoljasni deo stidne usne pojavilo mi se peckanje.sad vise nema to ali na to mesto koza mi je malo nebreknula neosetno,kao bela vrlo vrlo mala bubuljica ili meur,ne lici da je puno vode kao sto pise na internetu za herpes ali sta vi mislite da bi to moglo da bude

kate7

da se nadovezem na pitanje,sad uopste ne lici kao bubuljica.... sad je kao nateknuta nabrana koza.kad dobro zategnem to sa prstima nema nista kad pustim kozu onda lici kao mali nabor koze,kao nateknuto.znam da imamo takve nabore na stidne usne ali ovo mi je malo svetlije od koza na usne zato me zbunjuje.inace je najdole na rub gde velike stidne usne zavrsavaju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se vjerovatno o gljivičnoj upali vanjskog spolovila
Sugeriram terapiju antiomikotskom kremom ( Plimycol ili Canesten)

kate7

hvala vam puno bas sam se uplasila.znaci ne radi se o nista ozbiljno posto kad zategnem kozu nema nista kad pustim onda stoji taj nabor koze kao nateknut.kondilomi ili herpes sigurno se ne gube kad zategnes kozu nego ostaju kako ispaknatine jel?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Mislim da se ne radi o herpesu niti kondilomima.