Hidrocefalus kod trudnice

tasha80

Poštovani
Ja sam u 4 mjesecu trudnoće i zanima me Vaše mišljenje dali imam pravo na carski rez.
Naime operirala sam kao dijete hidrocefalus sa 9 mjeseci a sa 14 godina mi je rađena operativna revizija ventrikuloatrijalne
drenaže sa Hakimovim ventilom. Inače se odlično osjećam i nisam imala problema uopće sa tim.Moja doktorica mi nažalost ništa konkretno nije rekla jer kaže da doktori
u bolnici o tome odlučuju. Moje je mišljenje da ne bih trebala roditi prirodnim putem. Što bi se dogodilo ako mi ne dozvole carski. Jako se bojim. Molim Vas za mišljenje.
Imam li pravo biti zabrinuta? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, složio bih se sa mišljenjem Vaše doktorice. Dakle vi se svakako redovito kontrolirate kod neurokirurga, kao i dok niste bili trudni, kao i sad dok ste trudni.
Svakako da ono što napiše neurokirurg, kolege osptetričari će se pridržavati.
Iz iskustva Vam mogu reći da se trudnoće poput vaše dovršavaju carskim rezom.