Himen

nepoznata

Postovani,
na kojoj dubini se nalazi himen, koliko je to centimetara?

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Zanimljiv mi je razlog zbog kojeg postavljate ovo pitanje, no ipak, uz poštivanje individualnih razlika, rekao bih oko 0,5-1 cm. Nadam se da sam pomogao nepoznatoj/om u ovladavanju anatomijom milimetarskom preciznošću.

neni2

Da li se ultrazvukom moze vidjeti da li je djevojka nevina ili probijena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne, samo pregledom.

malacuricaaa

Postovani.. Morala sam vam postavit ovo pitanje koje mozda malo glupo,ali me "škakilja", prije dva dana bila sam sa deckom,nisam jos spavala s njim jer me je strah. Medjutim taj dan iz ludosti smo krenuli,i njegov penis mi je usao dijelom u vaginu,kada sam osjetila bol prestali smo,do kraja nikako,mozda samo glavic penisa. Tragova krvi nije bilo,al je blaga bol bila. Pa me zzanima da li je puko slucajno himen,i da li sam izgubila nevinost.. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

To se može znati jedino pregledom. Vjerovatno je himen ostao intaktan / cijeli/.

malacuricaaa

Tu noc nije bilo traga od krvi,medjutim sutredan se pojavila al nije menustracija, jer nije bilo vrijeme tome..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam je to važno javite se na pregled.

Sadwww

Poštovani doktore obraćam vam se uz duže postovanje!
Imam jedan problem koji me bas muci i voleo bih da mi najiskrenije odogovorite na ovo pitanje.
Radi se o tome da sam u vezi sa devojkom već 4 godine,nikad nismo imali pre toga seksualni odnos osim peting preko odece ili u doljnjem vesu.
Pre nekoliko smo prvi put imali seksualni odnos gđe smo se bas ono da kazem namučili da udjem u nju jedno 15-20 minuta,posle toga ušao sam i izašao jedno 5-6 puta i primetio sam da uopste nema krvi,to mi je bilo malo sumnjivo i bas sam se zabrinuo šta li može da bude ?
Odlučili smo da pozovemo jednog ginekologa i da pitamo šta bi moglo da bude objasnili smo mu da smo imali odnos i da nije pukao himen objasnila mu je da je peče leva stidna usna. On nam je posle toga kazao da kupi tablete vaginolete i da stavi medjutim nismo bili u mogucnosti da uradimo to istog dana tako da smo još tri dana imali redovan odnos ali se ništa nije desavalo posle 3 dana kada je kupila vaginolete i stavila ih sutra dan je tokom odnosa bilo malo krvi na mom penisu. Ali to je bilo vrlo blizu njene mjesečnice negde još 4 dana do mjesečnice. Sada me bas zanima da li je ona bila nevina ili nije ?
Molim vas za brz i iskren odogovor hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, himen je tanka opna koja prekriva sam ulaz vaginalnog otvora i sastoji od tankih nabora rastezljivog tkiva. Himen može biti raznih oblika i veličina i ima otvor u sredini. Kod većine žena taj otvor je uobičajeno i dovoljno velik i elastičan da kod početka spolne aktivnosti nema ni bolova ni krvarenja. Neke žene imaju vrlo tanak i rastezljiv himen koji nikada ne krvari. Kod većine žena himen se rasprsne tek kod poroda. Samo kod malog broja žena taj otvor bude tako malen odnosno nabor sluznice tako debeo da ga se ne može proširiti niti raskinuti penetracijom muškog spolovila.

Sadwww

Dobro razumem da je kod svake zene to drugacije ali mene samo zanima iz vaše perspektive da li je bila nevina ili ne ?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu što ste naveli sigurno nije imala odnose.