Hiperehogeni odjek crijeva

zeko1234

Poštovani,

Imam 30 god i ovo mi je druga trudnoća. Prva je bila uredna i imamo zdravog trogodišnjaka. Sada sam u 30 tt (do sada je bilo sve uredno - odrađen dubble test uredan) i na zadnjem ultrazvuku bili smo na 4d kod privatne ginekologice i rekla nam je da se vidi hiperehogeni odjek crijeva ali da nije to ništa, uputila me kod moje doktorice na sljedeći pregled i dala sliku uzv da pokažem doktorici. Jako sam zabrinuta jer sam pročitala da to može ukazivati na anomalije kod bebe, pa molim mišljenje na nalaz i objašnjenje o čemu se radi. Hvala
Nalaz: GD-30+1d TAS/- u uterusu 1 plod, uzdužno - zadkom- uredne vidljive morfologije (hiperehogeni odjek crijeva na području d bubrega)- biometrije za 31 tj- BPD-A-FL 7.7-26.3-5.8 cm, KČS poz, FD uredna, AFI 10 cm, posteljica sprijeda, pupkovina 3kž, RI art umb-0,64, spol M (hidrokela testisa)
DG - prasentatio podalica

Dejan Šakoronja, dr. med.

To može biti uzv parametar kod sy. Down.
Ako je ostalo uredno ne trebate brinuti.