Histeroskopija

nara27

Poštovani doktore,napravila sam histeroskopiju prije 3 dana i još krvarim. Sve je prošlo u redu i ništa me ne boli. Koliko je dana normalno krvariti? I nakon koliko dana mogu imati odnos s partnerom? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Do sedam dana možete krvariti.
Odnos sa partnerom nakon kontrole i sljedeće menstruacije.

zickora73

Poštovani doktore obavila sam histeroskopiju i laparoskopiju u Petrovoj bolnici radi septuma maternice koji je zahvacao trecinu maternice.Operacija je prošla u redu i prvih par pregleda kod moje ginekologice, do zadnjeg pregleda na kojem mi je doktorica vidjela na ultrazvuku oziljak nakon operacije na maternici.Na pitanje da li bi mi taj oziljak mogao stvarati probleme kasnije u trudnoci odgovorila mi je da mogu imati iste komplikacije kao i sa septumom kojega sam operirala.Molila bih vas za Vaše mišljenje o tom ožiljku i kolike bi mi probleme mogao stvoriti u buducoj trudnoci?I da li je takav oziljak normalan na maternici da se vidi na ultrazvuku nakon operacije ili operacija nije dobro napravljena?Hvala unaprijed na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rješili ste problem septuma i ne vidim više problem.
Pustite ožiljak koji je normalan nakon operacije.

Mjesecarka

Poštovani,
Nakon što već skoro tri godine ne mogu ostati trudna doktorica predlaže da uklonim septum histeroskopijom.
Septum nije veliki ali obzirom da do začeća ne dolazi, treba ukloniti sve potencijalne prepreke.

Moja pitanja su sljedeća:
Nakon koliko ciklusa (okvirno) ću ponovno moći početi pokušavati začeti?
Da li je nužno nakon uklanjanja septuma histeroskopijom porod napraviti carskim rezom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon 2-3 ciklusa možete planirati trudnoću.
Uglavnom se trudnoća dovršava carskim rezom.