histeroskopija

martinacafuk

Poštovani,
prije dva tjedna bila sam na histeroskopiji,no još uvijek imam slabo krvarenje.Nakon operacije su mi stavili spiralu da se nebi sve to sljepilo.Zabrinuta sam radi krvarenja,jeli to normalno ili trebam na pregled?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je od spirale. Ne trebate na pregled za sada jer je intenzitet krvarenja slab.

vesna1987

Poštovani,
Prije 7 dana mi je rađena histeroskopija, tačnije 08.06. u ponedeljak. U pitanju je bio polip endometrija. Ono što me plaši je da malo krvarim u tragovima i u iscjedku koji je obilniji ima dosta sukrvice. To krvarenje mi se pojavilo u petak, tri-četiri dana nakon zahvata i još traje. Na klinici gdje je rađen zahvata su mi rekli da se javim ukoliko krvarenja bude 10 dana nakon zahvata. Međutim ja se plašim. Imam blage bolove povremeno, ali ništa strašno. Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je . Ne brinite.

vesna1987

Postovani,
Javljam se opet. Naime, imala sam histeroskopiju 8.6. Par dana posije histeroskopije nisam imala nikakvo krvarenje, da bi se pojavilo 12.6. I trajalo u tragovima do 19.6. Ono sto me brine je da se opet pojavilo 24.6., ovaj put tamni smedji iscjedak i sluz sa sukrvicom. Imala sam povremeno i blage bolove do prije dan-dva vise nemam. Jos nisam bila na kontroli, trebala bih ici kada bude gotov PH nalaz. Na otpusnom pismu pise da je na prednjem zidu nadjen polip(zbog cega je i vrsena hiteroskopija) ispod koga se nadje svijetlo tkivo koje najprije histetoskopski odgovara miomu. Ono sto me brine je to slabo krvarenje i smedji iscjedak koje se pojavilo. Da li je normalno? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je . Sluznica epitelizira.

vesna1987

Postovani,
Imam novi problem. Naime, pisala sam vam o histetoskopiji koju sam imala 8.6. Imala sam slaba kravenja i smedjkast iscjedak nakon histeroskopije. I vas sam pitala, a i u klinici gdje radjen zahvat su mi rekli da je normalno imati slabo krvarenje do 21 dan nakon zahvata. U pitanju je bio polip, ispod kojeg je nadjeno tkivo koje je najvjerovatnije miom. Ja sam uredno dobila 27.6 u subotu, na vrijeme i menstruacija je trajala do srijede, poslije sam imala smedjkast iscjedak i onda zuckast, bez mirisa. Medjutim, danas mi se pojavila svjeze, svijetlo crveno krvarenje i sukrvica. Danas mi je 8-dan ciklusa. Inace imam redovne menatruacije po 5-6 dana, a ciklus traje od 26-28 dana. Plasi me ova sukrvica sto se pojavila, zbog cega se sad pojavila? Kontrolu jos jisam imala, jer mi je ph nalaz tek 30.06. bio gotov,a tad nisam mogla na kontrolu zbog menstruacije i zakazana mi je za 6.7. Hvala Vam unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati o čemu se radi. Javite se na hitnu ginekologiju.

vesna1987

Postovani,
Da Vam se opet javim. Bila sam na kontroli, na patohistoloskom nalazu pise da je u pitanju bio polypus adenomatosus endometrii. Sukrvica koja mi se javlja, moj doktor kaze da je zbog stresa. Istina, nije me ni upitao da li sam pod stresom, na osnovu toga je zakljucio. Poslednji petiod mi je bio uzasno stresan. Kaze da mi moze propisati tablete koje bi me rijesile sukvice, ali zeli da pokusam se opustiti i da se samo o sebe povuce. Ukoliko bi potrajalo da mu se javim.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemam vam što dodati. Kolega vam je sve rekao. PHD nalaz je benigan tako da ne trebate brinuti.

nykki

Poštovani,
Radjena mi je dijagnostička histeroskopija prije 3 mjeseca,zbog neuspjelog icsi postupka gdje je samo urađena kiretaža i ph-nalaz je uredan.Dva dana poslije sam imala samo blago krvarnje poslije toga nisam dobila menstruaciju.Moj ginekolog mi je dao dabroston 2x1 5 dana ,to sam ispila i opet nisam dobila ciklus.
Na ultrazvuku se samo vidi tanak endometrij 3mm.Napominjem da su mi menstruacije prije histeroskopije bile uredne na 28 dana (dosta oskudne) ,imam 34 godine.
Šta može biti razlog izostanka ciklusa ?
Unaprijed hvala ! Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tanak endometrij i uzimanje duphastona na nepripremljen tanak endometrij neće dovesti do menstruacije.
Sugeriram kontrolni UZV da se vidi debljina endometrija.

nykki

Poštovani,
Prvo da Vam se zahvalim na prijašnjem odgovoru!
Bila sam na kontrolnom ultrazvuku i endometrij se povećao na 6mm,pa mi je uključeno
estrofem 1X1 vaginalno i primolut nor 2x1 10 dana.Terapiju sam završila prije 3 dana al još nema menstruacije.
Koliko najduže može zakasniti na datu terapiju,i da li je terapija po Vašem mišljenju odgovarajuća?
Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovarajuća je. Dobit ćete do 10 dana nakon zadnje tablete.

rumena020202

Poštovani,

6.8. sam bila na histeroskopiji, a doktor mi je odredio par dana mirovanja. Krvarenje je stalo za 4 dana. Zanima me koliki vremenski period treba proći da bih mogla na kupanje u bazenu ili moru.

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovisno što je rađeno histeroskopijom!
Ako je skidan polip tjedan dana najmanje.

rumena020202

Postovani,
Vađen je miom od 1 cm

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda barem 2-3 tjedna.