hlamidija i trudnoca

nikolova77

Puno poozdrava za vas nastavite tako.Ja cu biti kratka.Mene zanima kako se lijeci hlamidija t.e.sa kojom terapijom zato sto sam u 12 nedelju trudnoce i koliko dugo treba da traje terapija.Dali hlamidija moze biti opasna za plod i dali koristenje antibiotika moze utjecati lose na plod.Hvala mnogo molim za brzi odgovor.

Višnja Tadić, dr. med.

Klamidijska infekcija je uvijek u trudnoći rizik u smislu da je poznato da utječe na povećani broj spontanih pobačaja, tako da se mora liječiti. Liječi se azitromicinom, u dozi koju prepiše liječnik, zna se točno kako i koliko, i azitromicin ne spada u grupu lijekova koji su rizični za plod.