hormonalni status

Samsung11

Postovanje.
Koji dan menstrualnog ciklusa je nabolje uraditi hotmonalni status, hormone FHS, prolaktin, progesteron, LH, estradiol, testosteron? Da li se pojava smedjeg iscjetka moze racunati kao 1.dan menstrualnog ciklusa? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smeđi iscjedak nije prvi dan. Od prvog dana pravog krvarenja
Od 2. do 5. dana ciklusa se rade spolni hormoni.

Jelena133

Poštovani, danas sam vadila krv da bih u ponedeljak nosila to ginekologu jer je proslo 6 meseci koriscenja diane 35 i on je smatrao da posle pola godine treba da se promeni terapija. E sad lipidni status je stvarno skroz van granica
Holesterol 5.98 norm granica. <5.30
Trigliceridi 2.45 granica <2.30
Ldh 1.43 to je smanjeno jer treba preko 1.68
I Ldl 3.44 a treba manje od 3.37
Da li je moguce da su kontracepcijske tablete izazvale to? Nisam imala nikakvih problema sa njima nalaz pre terapije je bio u granicama tj svi ovi parametri su bili u redi, ali evo posto sam sad radila nadzor nad kontraceptivnim lekovima bas sam se zaprepastila.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno su tablete uzrokovala povišenje masnoća u krvi, ipak stanje nije zabrinjavajuće. Promjenom kontracepcijskih tableta stanje bi se trebalo popraviti.

Anastasija543

Poštovani, posto su tablete kod mene izazvale povisene vrednosti masnoce ginokolog mi je prepisao da kad zavrsim kutiju diana krenem na druge tablete. Ovo je 6i mesec sa dianama i ja bih trebala da krenem novu terapiju sa novim tabletama kad zavrsim ovo pakovanje. Medjutim meni je ostalo jos 5 tableta diana i onda treba da se pravi pauza od 7 dana kad bi trebala da dobijem i 8og dana novu kutiju novih tableta, ali sam ja juce dobila neko oskudno krvarenje i bol u jajnicima i danas jos traje. Ne znam sta da radim i da li da pijem tablete tj da li da zavrsim kutiji diana ili da krenem te nove tablete. Ako moze savet. Ja sam u ovoj kutiji tableta pripustila jednu ne znam da li to ima uticaj sto sam dobila pre uzimanja poslednje tablete.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s dianama do kraja, a aztim nakon pauze počnite s novim tabletama. Krvarenje koje se pojavilo je probojno. Nema razloga za brigu.