hormoni

svjetlana

Cijenjena doktorice,
molim Vas za tumačenje pretraga koje sam učinila 4. dana ciklusa: FSH 4,20 IJ/L; testosteron 1,40 nmol/L; progesteron 3,80 nmol/L; estradiol 44,80 pg/ml. Pokušavam zatrudnjeti već više od godinu i pol, a sve pretrage koje smo do sada učinili bile su uredne.
Puno Vam hvala!

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo Svjetlana,
Ovi su nalazi u granicama normale i govore u prilog očuvane ovarijske rezerve. Nažalost, Vaša plodnost se ne može ocjeniti samo temeljem jedne endokrinološke pretrage već bi trebalo učiniti slijedeće pretrage:
1. nalaz spermiograma supruga ili partnera
2. ginekološki i Papa nalaz
3. detaljan transvaginalni ultrazvučni pregled po mogućnosti s obojenim doplerom
4. ispitivanje prohodnosti jajovoda
U ovisnosti o rezultatima navedenih pretraga ordinirati će se dodatne pretrage i ispitivanja poput , mikrobakterioloških, imunoloških pretraga laparoskopije, histeroskopije, endometrijske biopsije itd.
Puno sreće u liječenju neplodnosti.