imam li razloga za brigu?

lorita

Imam 32 godina i rodila sam dvoje djece. Ne planiram više roditi pa sam u dogovoru sa doktorom od 2007 godine zaštičena spiralom, običnom bakrenom. Prije postavljanja spirale menstruacije su mi bile oskudne. Nakon postavljanja su mi bile obilnije i uredno dolazile sve do zadnji puta kad se iscjedak razvukao na tjedan dana i onda prestao, bez jačeg krvarenja. Kod ginekologa sam bila prije 3 mjeseca i sve je bilo u redu. Zanima me imam li razloga za brigu, da pričekam sljedeći mjesec ili odem ranije?
Molim Vas savjet. Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, klasična bakrena spirala uglavnom daje obilnije menstruacije, premda nekad može biti i skroz oskudna.
Pošto je to otklon od Vaših normalnih krvarenja savjetujem da se javite liječniku da vidi jel ginekološki i UZV nalaz uredan.