Implantacijsko krvarenje

ednic

Koje su razlike izmedu implantacijskog krvarenja i menstruacije?
Unaprijed hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, po izgledu obimu i trajanju. Dakle implantacijsko krvarenje u principu ne dolazi kad i menstruacija, ne traje toliko dugo i obimom je uglavno vrlo puno oskudnije.

lolla1234

na gaćicama mi se pojavila 1 mala točkica krvi 4-5 dana prije očekivane mjesečnice, je li moguće da je to implantacijsko krvarenje? unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

branka79

Postovani dr. Sakoronja, naime bila sam u postupku IVF-a, tacnije 27.11. imala sam embriotransfer, na vadjenje beta hcg sam narucena u ponedjeljak 10.12. E sada, ono sto mene muci je sljedece, naime sinoc tacnije 07.12. na dnevnom ulosku mi se pojavila svijetla krv, fleka odprilike velicine kovanice od jedne kune (izvinjavam se, nisam znala kako drugacije to objasniti) i to je bilo sve,...cijeli dan nemam nikakvog krvarenja, i sada ne znam da li je postoji mogucnost da je to imlantacijsko krvarenje ili? ubija me ova neizvjesnost do vadjenja bete, pokusavam da prihvatim situaciju da je ovo jos jedan u nizu neuspjelih pokusaja a sa druge strane hvatam se kao davljenik za slamku!!! unaprijed se zahvaljujem na Vasem vremenu i odgovoru,....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, moguća je i trudnoća kao i da će nastupiti menstruacija.
Svakako koristite gestagene i u ponedjeljak napravite betu koja će nadam se biti pozitivna.

ssrecica

Postovani, 07.07. sam imala "poslednju" M.,18.07. sam imala prvi odnos ,
09.08. sam dobila m, medjutim bila je dosta oskudna, i trajala je najvise tri dana.
Sve to mene bi uplasilo da mi se 6.09. uvece nije pojavio smedji iscjedak, a odmah ujutru i krvarenje, koje je oskudno i traje i danas, svetlo roze do crvena krv, bez ugrusaka . Pomislila bih da je menstruacija, medjutim ovo mi se prije nikada nije desavalo, tako da sam potpuno zbunjena. Hvala na odvojenom vremenu. Srdacan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Premalo detalja imam. Svakako savjetujem da posjetite ginekologa.

Trish

Poštovani,
zadnju menstruaciju imala sam 10.10. te redoviti nezaštićeni spolni odnos. Iduću menstruaciju očekivam 07.11. do 10.11. ciklusi mi variraj. Međutim sam prekjučer 04.11. u kasnim popodnevnim satima primjetila svjetlo smeđi iscjedak (veličine čajne žličice) nakon ćega sam ubzo primjetila svjetlo crveni iscjedak (točkice veličine graška) koj ije jučer 05.11. jednostavno prestao. Bolove nisam imala.
Da li je moguće da je to bilo implantacijsko krvarenje ili ako mi znate reći koji bi drugi razloga toga mogao biti.
Ja i moj partner bi se radovali kad bi to bilo to nakon 6 mj pokušavanja. happy

Unaprijed zahvaljujem na Vašem utrošenom vremenu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o implantacijskom krvarenju. Možda upala, cista, ranica na vratu, ozljeda rodnice itd.

iva.j

Poštovani,
Imam jako neredovite cikluse(od 21 pa do 85 dana) iako je od moje prve menstruacije proslo 4 godine.
Posjetila sam ginekologicu i zatražila je kontracepciju. Prepisala mi je Lindynette 20.
Čekam menstruaciju da ih mogu pocet pit. Zadnja je bila 5.2. I po prosječnom broju trajanja ciklusa sljedecu ocekujem u ponedjeljak 17.3. No međutim jučer, 14.3 pojavilo mi se par kapi roze krvi. Je li moguće da je to implantacijsko krvarenje jer sam u periodu od 21.2. do 24.2. imala nezaštićene odnose bez snošaja unutar mene. Uz to utorak, srijedu i četvrtak (11.2.,12.2.,13.2.) koristila sam canesten tablete radi candide.Je li moguće da su one samo malo usporile protok menstrualne krvi. Imam grčeve u donjem dijelu trbuha. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o implantacijskom krvarenju. Očekujte menstruaciju uskoro.

amii_w

Poštovani, je li moguće da se implantacijsko krvarenje desi svega 3 dana od začeća ? Odnos je bio 9.3, a 12.3. sam dobila nekakvo čudno krvarenje kakvo još do sad nikad nisam imala. Prva tri dana je bio smeđe-krvavi iscjedak, četvrti dan se povećao intenzitet i bila je samo krv, a danas peti dan opet smeđi iscjedak.
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon tri dana nije moguće.

jelena123456789

Postovani,

zadnju menstruaciju sam imala 22.3., ciklusi mi variraju od 27-32 dana, nezasticeni spolni odnos sam imala 29.3., pa onda opet 4.4.
Na danasnji dan sam primjetila vrlo oskudno krvarenje, krv je bila smeđe boje. Inace takvo sto prije nikad nisam primjetila.
Citala sam nesto prije o implantacijskim krvarenjima i da se obicno događa 6-12 dana nakon zaceca. Nekako mi se sve poklapa ili si to samo umisljam?!
Mozete li mi molim vas reci o cemu je zapravo rijec i preporucate li test?

Unaprijed hvala na odgovoru!
Lijep pozdrav!

jelena123456789

Postovani,

zadnju menstruaciju sam imala 22.3., ciklusi mi variraju (27-32 dana).
Nezasticen spolni odnos imala sam 29.3., pa onda opet 4.4.
Na danasnji dan (7.4.) sam primjetila vrlo oskudno krvarenje, krv je bila tek u tragovima te smeđe boje.
Takvo sto nikad prije nisam primjetila niti mi se ista slicno događalo, do sada sam uvijek imala "normalan" iscjedak prozirne boje.
Citala sam nesto o implantacijskim krvarenjima te da se događaju 6-12 dana nakon zaceca.
Mozete li mi reci da li s pravom sumnjam na implantacijsko krvarenje, tj. na mogucu trudnocu ili si to samo umisljam?!
Preporucate li mi test?

Unaprijed hvala na odgovoru!
Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Riječ je o periovulacijskom krvarenju. Ne brinite.

jelena123456789

Poštovani,

spomenuto krvarenje se danas ponovilo. No ovaj put nesto intenzivnije nego prethodni. Iscjedak je tamno-smeđe boje.
Ne znam što je to i jako me zbunjuje, jer mi se to prije nije događalo. Jesu li to samo predznaci nadolazeće menstruacije ili je u pitanju nesšto drugo?

Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno naznaka menstruacije.

jelena123456789

Poštovani,

opet vam se javljam. Krv je jako tamna, gotovo crna, a od menstruacije ni traga. Što to znači?
Nadam se vašem brzom odgovoru da se malo umirim.

Lijep pozdrav!