Implantacijsko krvarenje

Disaa

Postovanje ! Ako sam proslu mengu dobila 5.10.,a ovu 3.11. kad bi otprilike moglo bit implantacijsko krvarenje ?
Hvala !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

1234@

Nakon implantacijsko krvarenje kada moze da se uradi urin test trudnoce senzitivan od 10 mlu i da bude pouzdan? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Možete drugi dan s prvim jutarnjim urinom.

1234@

Uranila mi mjesecnina izgleda nije bilo implantacijsko krvarenje, test je negativan i je uradjen 14 dana nakon petinga, (nije bilo odnosa) inace mi ciklusi traju 26 dana , popila sam tada norlevo pa zato je uranila 4 dana valjda. Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

oriflame2604

Poštovani, evo ovako, z.m sam imala 8.12-12.12
Inače mi je ciklus redovan. Imam redovne sp odnose, i ne štitimo se. Prije 4 dana sam imala "krvarenje" malo tamnije od menstrualnog, vidjelo se samo na WC papiru kada se obrišem, to je trajalo 2 dana. Ali jako slabo krvarenje, znači nije se povećalo i nije se nastavilo. To "krvarenje" sam imala 7-8 dana nakon ovulacije. Mens.trebam dobiti za 3 dana, zanima me dali je moguće da je to implantacijsko krvarenje? I mogu li napraviti test prije očekivane menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radilo o implantacijskom krvarenju. Učinite test.

oriflame2604

Poštovani, zadnju m sam imala 08.12- 12.12
Imala sam nekakvo "krvarenje" 29. i 30. onako samo na papiru poslje brisanja(malo tamnija krv.) Samo ponekad i ubrzo je nestalo. To je bilo nekih tjedan dana nakon ovulacije. Inače su mi ciklusi 28-32dana..danas mi je 40. dan ciklusa, i kasni mi 11 dana, prije par dana sam radila test, ali je negativan.
Naručiti ću se kod ginekologa.
Zanima me zbog čega bi to moglo biti? I dali je trudnoća u potpunosti isključena?
Imam 21.god

Armt

Poštovani,
Imam 25 godina, redovito imam spolne odnese, menstruacija mi je takodjer redovita. Ne koristimo nikakvu zaštitu ali decko ne svrsi u mene. Zadnja menstruacija mi je bila od 20.12.do 26.12. Nakon toga smo imali spolne odnose vise puta.
5.1. pojavilo mi se krvarenje koje je bilo obilno 3-4dana i nakon toga oskudno, nekad svjeze (svjetlo crveno), nekad vise smeđkasto i jos uvijek traje. Citala sam svasta po netu, od preovulacijskog krvarenja do implantacijskog..
Zanima me imam li razloga za brigu? Mozda trudnoca?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana oriflame, pošto je test bio negativan, trudnoća se može isključiti s velikom sigurnošću, ali ipak ne potpuno. Jedini način da se utvrdi o čemu se radi je pregled.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Armt, učinite test na trudnoću i ginekološki pregled. Ovulacijsko i implantacijsko krvarenje ne može biti toliko obilno.

Iris♡

Poštovani,
Budući da je moja ginekologica na godišnjem odmoru, pitanje postavljam ovdje.
Zadnju mjesečnicu imala sam 8.8., (ciklusi mi traju 25-27 dana), nezaštićene spolne odnose imala sam redovito od 7. dana ciklusa pa do prije par dana kada sam osjetila blage simptome bakterijske vaginoze (isjedak bez osjećaja bolnosti ili nadraženosti) te za početak krenula s korištenjem probiotičkih vagitorija koje se daju bez recepta i simptomi su se malo smirili.
I dalje sam nastavila koristiti dnevne uloške radi zaštite rublja od vaginaleta, a danas sam na njemu, kao i na papiru nakon mokrenja, primijetila svijetlo ružičasti iscjedak. Miris je naravno bio od etericnih ulja vaginalete (koliko sam prepoznala). Odmah nakon su počeli lagani bolovi u sakralnom dijelu trupa i donjem trbuhu, koji traju i dalje.
Ostalih simptoma nemam, osim nateklih grudi, što je i uobičajeno za pms razdoblje.

Je li moguće da je ta blago roza sukrvica uranjena mjesečnica ili je možda implantacijsko krvarenje? Ili neki dodatni simptom vaginoze koju sam spomenula?
Da pričekam očekivan datum mjesečnicu ili da se javim u dežurnu ambulantu?

Molim preporuke i zahvaljujem na trudu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli moguće da se radi o implantacijskom krvarenju. Savjetujem da uradite test na trudnoću.

ciki11

Postovani doktore,

Po mom izracunu ovulacija je bila 13dc. Danas mi je 24dc i pojavilo se svijetlo smedje krvarenje. Samo jedna kapljica.. a onda nakon toga proziran sekret i nakon dva sata par kapljica opet svijetlo smedje..
Rano je za ciklus, treba tek za 4 dana da dobijem mjesecnicu.

Mene zanima da li ova pojava svijetlo smedjeg sekreta moze biti implantacijsko krvarenje ili je mozda nesto drugo razlog? Inace imam uredne cikluse na 27-28 dana.
Ne znam kada mogu napraviti test,a da budem sigurna da je rezultat validan?

Hvala puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom velika je šansa da se radi o implantacijskom krvarenju.

ciki11

Postovani, ipak je stigla klasicna mjesecnica.
Da li znate sta moze biti razlog zasto dva mjeseca dobijem ciklus na 24-25 dana? 11 godina dobijam na 28 dana i ova dva ciklusa od kad smo poceli da radimo na tome da zatrudnim - stigne ranije. 3 dana prije ciklusa sam bila kod ginekologa, rekao je da je tecnost u duglasu i da su vjerovatno jos uvijek plodni dani. Ali mi je nejasno da plodni dani mogu biti 3 dana prije ciklusa.. pritom sam ovulaciju osjetila 12-13dc.
Plasim se da li postoji neki problem da zacnemo. Imam 24 godine i zabrinuta sam sto me doktor vrati bez nekih objasnjenja.
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacijski ciklus može varirati. Menstruacija nastupa uvijek 12 do 14 dana nakon ovulacije (tzv. luteinska faza). Folikularna faza ciklusa (do ovulacije) može varirati. Ne može se točno u dan predvidjeti kada će nastupiti ovulacija. Ovulaciju možete odrediti mjerenjem bazalne temperature, promatranjem cervikalne sluzi ili LH trakicama. Jajna stanica je sposobna za oplodnju do 24 sata nakon ovulacije. Životni vijek spermija je do 72 sata. Zbog toga se plodni dani računaju od 3 dana prije do 3 dana poslije ovulacije.

Reasimba

Poštovani, mene zanima kako bi vi opisali ovu menstruaciju. Naime,prekinuti spolni odnos je bio na plodni dan(bez ejakulacije u rodnicu), a nekih cetri dana prije nego bi menstruacija trebala doci se pojavila. Prvi dan je bila dosta jaka sa komadicima tkiva,drugi je nestala,treci je opet bila,al jako slaba. Boli me donji dio trbuha i malo grudi. Kod ginekologa narucena tek 19.09. a ne znam kako opisat ovu mengu. Jer,ja sam rodila dva put, svaki put je nestala menstruacija. Da li je ili nije prava menga

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i duljine trajanja. Prema opisanom ne radi se o implantacijskom krvarenju. Ono je puno oskudnije. Bez pregleda nemoguće je točno reći o čemu se radi.