infekcija?

Jele00

Poštovani doktore!..

Prije 2 dana imala sam spolni odnos sa stalnim partnerom. Problem je u tome što tada nisam bila dovoljno uzbuđena te jučer i danas primjetila sam da mi je genitalno područje malo naotečeno, crvenkasto i malo svrbi te osjećam bol dok duže sjedim. Ipak iscjedak mi je u redu. Prije 3mj bila sam na papa testu i sve je u redu. Da li je sada stvar u tome što nisam bila dovoljno vlažna, je li u pitanju možda infekcija?
Puno hvala! Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iritacija vjerovatno. Mažite canesten kremom izvana nekoliko dana.

Jele00

Poštovani

Bojim se da mi se stanje pogoršalo. Na samom ulazu u rodnicu mi je crvenilo i blaga svrbež koja se pojavi pa opet ponovi itd. Iscjedak mi je malo obilniji i ima čudan miris.
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rekao sam vam kako si možete pomoći.

Jele00

Ispostavilo se da imam gljivičnu infekciju i dobila sam Rojazol vaginalete i kremu. Još me samo zanima mora li se i partner liječiti usporedno sa mnom?
Puno hvala i lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

To vam je isto kao i canesten.
Svakako i on maže spolovilo kroz par dana uz canesten ili rojazol.

snjezanaf

poštovani doktore,već par dana imam blage bolove u donjem dijelu trbuha i leđa,češće mokrenje,a danas sam primjetila lagano peckanje nakon mokrenja i žućkast iscjedak,jeli riječ o upali,naručena sam svom ginekologu u srijedu ali zanima me vaše mišljenje.hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako se radi o upali u rodnici i mjehuru.

hrci

Poštovani doktore,

Prije otprilike 5 dana sam dobila upalu mjehura koju sam liječila čajem od brusnice i nakon čega mi se stanje poboljšalo, tj ne idem svakih pola sata mokriti i ne osjećam konstantnu bol. Ipak, jučer i danas oštra bol i peckanje i dalje postoje dok mokrim, pogotovo pri kraju. Nemam iscjedak niti neki neugodni miris kao ni neke vidljive vanjske promjene, pa ne znam da li bi bilo dovoljno samo nastaviti sa čajevima ili nešto više? I samo da napomenem da sam dva dana prije ove upale bila na terapiji klavocinom zbog upale grla, pa ne znam da li je to moglo imati ikakav utjecaj?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom svakako bi trebao antibiotik.