insufiijencija vrata

studeni

Poštovani,molila bi Vas ako mi možete pojasniti ovaj nalaz.Trudna sam 23 tt. Vanjsko spolovilo nulipare.Nalaz u spekulima.Bjelkasti sirasti iscjedak.Rodnički dio smekšan ,skraćen, vanjsko ušće uloživo za vršak prsta.
Urinokultura strerilna, cerviksalni bris - uredan. Unutarnje ušće je T oblika. Cerviks su najprije izmjerili 23mm, zatim 44 mm.Mirovanje.
Puno Vam hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je cervikomatrija 44mm to je uredno.22 mm nije uredno.