Iscedak

Maree955

Postovani,

Od sinoc mi je pojacan sekret, sluzavo providan-beo, nemam svrab..samo odjednom krene da curi.. pijem logest pilule ali sam pila i antibiotik, prestala sam pre 5 dana.. da li mi mozete reci od cega je to moguce?
Hvala Vam unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
budući da ste pili antibiotik moguća je gljivična infekcija. Savjetujem da uzmete neki od vaginalnih antimikotika (Plimycol, Canesten, Rojazol...)

Dm0005

Poštovani,

14.05. sam imala nezaštićeni spolni odnos sa momkon, to je bio 4.put da nismo koristili kondom. 17.i 18.05. sam imala izrazito obilan iscjedak svjetlo žute boje, samo je curilo iz mene. Pošto me malo peklo izvadila sam urin koji je pokazao upalu mjehura te sam popila jednokratni antibiotik a ginekologica mi je telefonski dala Vagisan vaginaletu. Iscjedak je sljedećih dana bio puno manji ali je počeo mjenjati boje od zelenkasto sive do svjetlo roze i svjetlo smeđe. Kako se upala mjehura povlačila prilikom brisanja nakon mokrenja primjetila sam da me nešto pecka na određenom dijelu u ulazu u rodnicu. Vidila sam da imam dvije male kao porezotine na ulazu u rodnicu sa donje strane,kao i na anusu. To sam tretirala sa gospinim (kantarionovim ) uljem koje mi je pomoglo da peckanje prestane. Dana 21.05. me cijeli dan bolio donji dio trbuha te sam predvečer prokrvarila. Bol u trbuhu kao i krvarenje se nastavilo i u ponedjeljak (22.05.). I danas krvarim lagano. Moja ginekologica mi je jučer (23.05.) bez pregleda,iako sam joj opisala sve tegobe, dala Polygynex vaginalete (12komada). Na moj zahtjev da napavim ostale briseve (brisevi na HPV su pokazali Hpv tip 18) jer se bojim da sam možda još neku bolest pokupila od partnera je rekla: "Nisi, ne boj se". Moje krvarenje je protumačila kao menestruaciju koja je došla ranije jer koristim pilule Belara 3 godine. Zadnju pilulu ću popiti u subotu (27.05.) Zamolila bih Vas ako mi možete reći dali je ovo krvarenje zaista uranjena menestruacija te postoji li s obzirom na simptome mogućnost zaraze nekom spolnom prenosivom bolešću? Treba li moj momak koristiti neku kremu ili tablete s obzirom da ja stavljam Polygynax vaginalete? Od stresa sam i smršavila 2 kg.
Hvala Vam puno na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prema navedenom vjerojatno se radilo o infekciji zbog čega ste dobili terapiju. Ukoliko bi se smetnje nastavile preporučio bih da učinite briseve. Što se tiče krvarenja savjetujem da napravite ultrazvučni pregled da se ustanovi uzrok jer za vrijeme uzimanja kontracepcijskih pilula ne bi smjelo biti krvarenja. Ono se javlja za vrijeme sedmodnevne pauze.

Dm0005

Hvala Vam puno. Ponovo sam se naručila na pregled za mjesec dana. Samo bih htjela znati dali i moj partner treba koristit neke tablete ili kremu ako već ja koristim vaginalete Polygynex ?

Ivo Balenović, dr. med.

Bilo bi dobro da se tijekom liječenja suzdržavate od odnosa. Ukoliko partner ima smetnje može koristiti neku od antimikotičkih krema (Plimycol, Rojazol, Canesten)

helenaj6

Poštovani,
radi konstantnog pojačanog iscjetka tamnije žute boje i nakon terapije poliginax vaginaletama te nalaza papa testa (miješana flora), propisana mi je sljedeća th: klavocin bid tbl. film 14x1 (875mg+125mg) 2x1 ; geonistin vag.tbl.6x(100mg+100.000i.j.) navečer u rodnicu; arilin rapid vag. 2x1000mg navečer u rodnicu.
pitanja: kada koristiti Arilin i Geonistin, za vrijeme kure antibiotikom ili poslije? Oba istovremeno? Je li potrebno uvesti probiotike i koje? Utječe li terapija na dojenje?
Zahvaljujem!

helenaj6

Poštovani,
radi konstantnog iscjetka i nakon terapije poliginax vaginaletama te nalaza pape (mješovita flora), dr je propisala sljedeću th; Klavocin bid tbl. film 14x1 (875mg+125mg) 2x1 ; Geonistin vag. tbl. 6x (100mg + 100.000 i.j.) navečer u rodnicu ; Arilin rapid vag. 2x 1000mg navečer u rodnicu.
Moja pitanja: Kada koristiti Arilin i Geonistin, paralelno s antibiotikom ili nakon te da li oboje istovremeno? Trebam li uvesti poslije th neke probiotike, koje? Smijem li dojiti za vrijeme th?

Zahvaljujem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
vaginalete koristite nakon terapije antibioticima. Prvo Arilin, zatim Geonistin koji sadrži antimikotik jer je moguć razvoj gljivica nakon antibiotske terapije. Možete dojiti tijekom uzimanja terapije.