Iscjedak

Neka

U ranim dvadesetim godinama sam, i imam redovite spolne odnose, pri kojima uvijek rabimo zastitu i on mi je prvi. Nekako s pocetkom tih spolnih odnosa cesce imam bjelkasti iscjedak kojeg je prije bilo, ali u jako maloj kolicini i to pred mjesecnicu. Mjesecnica mi uvijek redovito i uredno stize. Sto je to?

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Neka,
pojačani iscjedak iz rodnice obično je znak upale, da bi se utvrdio uzrok potrebno je iscjedak pregledati pod mikroskopom i identificirati uzročnika.

kiki02

Dobra večer!
Imam 20 godina, redovite menstruacije 27-30 dana i istog partnera oduvijek. Imamo redovite spolne odnose, pred menstruaciju i za vrijeme menstruacije odnose bez zastite a u ostale dane koristimo kondome. Primjetila sam ovaj mjesec kako u vrijeme ovulacije nemam proziran, obilan i ljepljiv iscjedak (koji inace imam) nego gust i sirast i obilan. Sto bi mogao biti uzrok? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se najvjerovatnije o gljivičnoj upali.

analastavica

Poštovani,imala sam klamidiju ,popila sumamed napravljeni su brisevi i ginekologica je rekla da su mi nalazi besprijekorni. Napravila je briseve i za ureoplazmu i jos nesto sve je to bilo uredu. Nakon toga sam primjetila kondilome. Privatno sam isla u ginekologa i to je sada sve uredu nema nijedan. Inace imam policisticne jajnike i 18 dana mi kasni menstruacija. Jucer i danas sam primjetila malo krvi u iscjedku. To sam jednom primjetila i otisla u ginekologa. Napravio je detaljan pregled i rekao da je ginekoloski sve uredu. Papa test mi je takoder uredan. Je li to nesto normalno ili imam razloga za paniku?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste bili kod ginekologa i on vam je to rekao nemate sumnje ne vjerovat u to.