iscjedak

malena189

imala sam nezasticeni spolni odnos uoci zadnjeg plodnog dana metodom "prekinutog snosaja"(prije 5 dana),sad za par dana tj tocnije 5 bi trebala dobiti mjesecnicu. Pojavila mi se bijela gusca sluz kao i prije svake menstruacije,znaci li to da je sve u redu tj da nisam trudna? Jako se brinem i oprostite na zamaranju..
Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne to ne znači da ćete dobiti menstruaciju. Iscjedak nema veze s time. Ako nije bilo ejakulacie neće doći do trudnoće.

dina2909

Poštovani,
molim vas vaše mišljenje. na brisevima dr. mi je vidjela da imam nešto gljivica i dala mi je plymicol vaginalete, 3 dana navečer, u subotu mi je bila zadnja. međutim u subotu mi se na donjem vešu pojavila krvava mrljica (nešto više roskasto), u nedjelju se opet pojavila svjetlo crvena krvava mrlja i nakon toga ništa. danas u jutro opet svjetlo crvena krvava mrlja. dali je moguće da je to od vaginaleta? pošto trebam vaditi spolne hormone dali se to računa kao prvi dan ciklusa ili treba čekati jače krvarenje (ciklus bi trebala dobiti sutra)? molim mišljenje
puno hvala
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čekajte prvi dan menstruacije. Ova krvarenja nisu menstruacija već predznak da ćete uskoro dobiti.

camjete

Poštovani,

Imam 27 god, dva uredna poroda prirodnim putem, ciklusi cca 23-27 dana. Na pregledu kod svog liječnika sam bila 10.12.2015., rutinska kontrola, dr. je potvrdio da je sve u redu.
Moja zadnja menstruacija je bila 24.1., na 4.dan ciklusa sam otprilike 1h imala jako snažne bolove u donjem dijelu trbuha, doslovno sam plakala od bolova, popustilo je nakon što sam popila brufen 600.
5.dan ciklusa uobičajeno krvarenje je prestalo te je započeo tamno smeđi iscjedak. Jučer, znači 7. DC iz rodnice je izašla gusta ljubičasta nakupina koja je na vrhu imala bež-žućkastu točkicu. Imam i fotografiju toga, ali ju ovdje ne mogu učitati. Nakon toga se iscjedak nastavio ali je tamnoružičast. Danas poslijepodne osjećam lagane bolove u trbuhu kao pred početak menstruacije.
Sutra ću se svakako javiti svom ginekologu, ali sam nestrpljiva i znatiželjna.
Je li taj tamnosmeđi iscjedak normalan i zanima me što je ta gusta nakupina ljubičaste sluzi sa žutom točkicom na vrhu?
Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu iznesenog ne mogu znati o čemu se radi. Možda je ugrušak krvi i odljev sluznice endometrija izgledao tako bizarno.