iznenadna bol u donjem dijelu trbuha

vaky

Poštovani,
Zadnji put sam imala ginekološku kontrolu prije godinu dana i sve je bilo u redu. Sada sam se naručila za iduću no moram čekati 2 tjedna zbog godišnjeg odmora, a pomalo sam zabrinuta. Naime zaboljelo me iznenadno u donjem trbuhu s lijeve strane, bol je bila tupa i ne prejaka ali pri kretanju se pojačavala, imala sam i temperaturu 37. S mjesečnicom nisam nikada imala problema i uvijek je redovita i bezbolna. Seksualno sam aktivna s istim partnerom već 3 godine. Smatrate li da bi to moglo biti nešto ozbiljno? Je li moguće da je od stresa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od stresa ne. Od ginekoloških uzroka tu je ovulacija, cista, prsnuće ciste, upala i slično.

marelica2

Poštovani,
U zadnjih tjedan dana ,ako ne i dulje,pojavljuje mi se kao nekakav osjecaj pikanja u donjem desnom dijelu trbuha kod jajnika i to pikanje traje kroz citav dan,osim toga osjecam zatezanje istovremeno u trbuhu s lijeve strane trbuha negdje kod pupka
Isto tako gledajuci trbuh u ogledalo odozgora primjetila sam asimetriju u trbuhu naime, lijeva strana trbuha je napuhnutija nego desna te imam osjecaj da je trbuh krutiji nego sto je bio
Inace ,imam PCO i trenutno sam napravila pauzu od kontracepcijskih pilula koje sam prestala piti u 6tom mjesecu vec 3 mjeseca nemam menstruacije,napravila sam clearblue test koji je ispao negativan
Sto mislite,sto je uzrok ovim gore navedenim simptomima?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nadutost i senzacije koje imate jesu znak uskorog dolaska menstruacije.
To što ne uzimate pilule i ne liječite pcos vam nije pametno.

marelica2

Hvala doktore na odgovoru
DO 6 mjeseca sam pila i bellaru i estrofem i caj za policisticne jajnike da bi dobila menstruaciju normalnog intenziteta,zato mi je ginekologica rekla da prestanem piti sve u 6.mjesecu jer da je za tjelo previse toga sto sam ja uzimala i da cekam menstruaciju i u roku 6 mjeseci ako se ne pojavi da se rade ponovne pretrage i da ce mi dati novu terapiju.Problem je u tome da ja i prije terapije sama od sebe nisam mogla uopce dobit mejesecnicu tako da sam cvrsto uvjerena da ni necu u roku tih 6 mjeseci,a evo prosla su vec 3 mjeseca i jos 3 moram cekat da se narucim za ponovni pregled a mjesecnici ni traga...
A ove gore navedene simptome imam vec 2 tjedna,inace dok sam uzimala bellaru prije nadolazece mjesecnice nisam imala nikakvih simptoma
Zato i jesam zabrinuta

Dejan Šakoronja, dr. med.

Potrebna vam je terapija i liječenje pcosa, ne kratkotrajno nego duži vremenski period.

marelica2

Hvala na tako brzom odgovoru
Doktore pila sam terapiju skoro 2 godine bez prestanka,i eto prestala po naredbi ginekologice i menstuacije nema vec 3 mjeseca

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morat ćete dalje nastaviti s terapijom.