Izostanak menstruacije!

Katarina36

Postovani doktore,
Pre 9 meseci sam se porodila, krvarila sam dugo oko 3 meseca, nakog sedam nedelja posle porodjaja je utvrdjeno da mi je ostao deo posteljice u stomaku, imala sam kiretazu i jos 2 nedelje krvarenje, znaci ukupno sa tim oko 3 meseca posle porodjaja. Nisam imala tri meseca i dobila sam prvu menstruaciju 23. Septembra, drugu sam dobila 28. Oktobra i Novembra sada nisam dobila. Ja sam se nadala da sam ostala u drugom stanju, uradila sam dva testa 7. Decembra i oba su negativna bila. Pitanje je zbog cega mi je izostala menstrucija? Pritom imam dosta belog iscedka, nista preterano ali je prisutan. I da li je moguce da ako sada imam odnose ostanem trudna iako proslog meseca nisam imala menstruaciju? Hvala najlepse na odgovoru.
Katarina

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ako dojite to je jedan od mogućih uzroka.
Često se u praksi javlja izostanak menstruacije nakon porod i ne bi se trbali brinuti.

Katarina36

Hvala vam na odgovoru.
Dojila sam bebu do 3,5 meseca nakon toga nisam vise. Zanima me veoma da li je moguce da ostanem sada u drugom stanju iako proslog meseca nisam dobila menstruaciju? Mi bi zeleli da uskoro imamo jos jednu bebu.
Hvala najlepse na odgovoru.
Prijatan dan.
Katarina

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete ostati trudna svakako.

Doroteich

Postovani doktore. Pijem duphaston tablete od 16 dana ciklusa 10 dana i uvijek dobijem menstruaciju 28 dan ciklusa. Zadnjih tjedan dana sam stvarno jako zivcana i grudi me jako bole i imala sam par puta kao neko bockanje u doljnjem dijelu. Trudnocu iskljucujem jer stvarno pazimo i koristimo zastitu. Da li imam razloga za brigu, nikada prije mi se ovo nije dogodilo.. unaprijed hvala! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate se brinuti.

Doroteich

Joj oprostite nisam navela da sam menstruaciju trebala dobiti 15.12. Ali kasni 3 dana. Nikada mi se to nije dogodilo uvijek je dosla tocno na dan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte još koji dan da nastupi menstruacija.

Kikigno

Poštovani doktore, moja djevojka ima 17 godina, menstruacija joj ne kasni vec negdje oko godinu dana, samo zna uraniti dan ili dva al kasnit ne, mi smo imali 28.11 nezaštićeni spolni odnos bez tadašnje ejakulacije i tjedan dana nakon toga zaštićeni spolni odnos s ejakulacijom izvan, ona je trebala dobiti menstruaciju 13.12, ali je jos uvijek nije dobila, u utorak, 16.12 napravila je Mavy Intimplus test za trudnoću navecer, s tim da je taj dan jela malo nesto za rucak oko 2,3 i pila samo vodu, nije htjela cekat do ujutro jer nas je to mučilo uzasno, ali test je bio negativan, prekjucer je osjetila prije spavanja da ju boli u donjem dijelu leđa i trbuh kao kad treba dobiti menstruaciju ali nista zaspala je bila i nista nije dobila, i sad ove dane isto nista ne dobiva..? Koji je razlog, mozda stres zbog toga jer se jako živcira oko tog stalno? Tražim vaše stručno mišljenje ili savjet.. Hvala puno unaprijed!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test je negativan i ne radi se o trudnoći a koji je točan uzrok izostanka kod vaše djevojke zaista ne mogu znati. Sters, cista, upala, pcos.
Ako ne dođe za koji dan menstruaciju sugeriram pregled i UZV.