izostanak menstruacije

biscuits

Poštovani,
javljam Vam se ponovo po istom meni problemu. Imam 45 godine (3.mj.,1970.), dijete od 5 godina, izostala mi je menstruacija, posljednja je bila 5. travnja, prije nje 2. ožujka, 8. veljače, 31. siječanj itd.
Imala sam odnose, ali mislim da ne bih trebala strahovati jer pazimo (prekinuti snošaj) i kondomi.
S obzirom da nisam dobila menstruaciju do tog nekog mog roka napravila sam u 13. svibnja test za trudnoću koji je negativan.
Moram napomenuti da sam imala sličnu situaciju prošlog ljeta kada također nisam dobila menstruaciju u roku, na što sam dobila Dabroston tablete, nakon čega sam dobila menstruaciju. Dali imam razloga za u mom slučaju strahove od trudnoće ?
Na sistematskom ginekološkom pregledu početkom godine mi je čak preporučeno da uzmem tablete za kontracepciju da se napravi laičkim rječnikom tzv. "resetiranje jajnika", iako imam dosta godina ali sam nepušač i preporuka liječnika bile su tablete.
Moram priznati da mi je već pomalo dosta ovih strahovanja, stoga molim Vaše mišljenje i o tome.
Hvala Sanja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći prema opisanom. Izostanak ovulacije poneki ciklus, kriv je za kašnjenje menstruacije.