Izostanak menstruacije

Little.creature

Postovani, menstruacija mi kasnije nekoliko dana (inace nije postala jos redovna, odskace za nekoliko dana, dal prije ili kasnije). Naime, decko i ja skoro uvijek imamo nezasticen sex (no on nikad ne ejakulira u meni). Međutim prije otprilike tjedan dana, sexali smo se dva puta. Prvi je put ejakulirao izvan, a drugi put (nakon nekoliko sati, i tusiranja) isto smo se sexali bez zastite. Imam simptome kao da bi trebala dobiti (malo otecene grudi, napuhnut trbuh), no nisam jos dobila menstruaciju. Proslog sam mjeseca dobila 20.1 a ciklus mi inace varira od 29-34 dana.
Da li postoji i neka mogucnost da je tokom drugog sexa ostalo jos sperme pa da sam zatrudnjela?
Nemam nikakve simptome trudnoce.
Napravila sam test i bio je negativan, ali nije mi jasno zasto cijeli mjesec nemam menstruaciju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan, tada se ne radi o trudnoći. O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.