Izostanak menstruacije, smedji iscjedak

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za početak napravite test na trudnoću.

svitac3087

Napravila sam test, kao što ste savjetovali i negativan je. Možda sam rano napravila test, mada sumnjam, jer mi je već tada kasnilo 10 dana, a od zadnjeg odnosa je bilo 15 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte menstruaciju, ne radi se o trudnoći.

Mil-Lea

Odnos bez zaštite sam imala 8. februara. Nakon toga sam imala normalnu menstruaciju 19. februara. Sredinom ciklusa išla sam raditi papa test i nakon toga mi se dva dana pojavljivalo malo krvi, ali mislila sam da nije zabrinjavajuće jer je bilo samo u tragovima i prestalo je. Sada u vrijeme kada trebam dobiti menstruaciju imam sve simtopme menstruacije, ali umjesto toga mi se javlja smeđkast iscjedak već dva dana. Inače imam redovne menstruacije već godinama i dobijem svaki 21 do 25 dan, bez kašnjenja i bez mnogo tegoba. Ima li razloga za zabrinutost? Trudnoća, problem sa jajnicima? P. S. rezultate papa testa još čekam. Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte menstruaciju za koji dan.

taylaa.484

Poštovani!
Imam 18 godina i od prve menstruacije ciklus mi nije bio najpravilniji. Desilo mi se čak jednom da mi je izostala 3 mjeseca, a potom je trajala 2 tjedna. Prošli mjesec mi je došla 4. i trajala je 5 dana, a zatim sa primijetila smeđi iscjedak. Danas je 3., a ja ne osjećam ni bol u prsima ni grčeve - moj već uobičajeni "predznak" menstruacije - ali mi se zato od jučer popodne pojavio onaj isti smeđi iscjedak. Imam spolne odnose (već oko 2 god), mjesečno jednom ili dvaput, ali uvijek sa zaštitom (kondom) + partner je uvijek svršio izvan mene. Da li je taj smeđi iscjedak opasan? Žene u mojoj obitelji imaju dosta problema sa cističnim jajnicima - je li možda neki poremećaj u pitanju? Molim odgovor, hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moglo bi se raditi o pcos. Svakako bih 10 .toga dana ciklusa sugerirao da napravite pregled i uzv.

neon25

Poštovani ,
zadnju mjesečnicu sam imala 8.4.2014 koja je trajala 5 dana i trebala sam slijedeću dobiti 11.5.2014. (Zadnja 3 ciklusa su mi se produžila na 33 dana)
5.5.2014 sam imala nezaštićeni odnos s tim da momak nije ejakulirao u mene već vanka , otprilike 5 6 sekundi prije ejakulacije.
Tijekom ovog ciklusa (od 8.4) imam cijelo vrijeme smećkasti iscjedak i nakon prestanka mjesečnice , a nakon odnosa 5.5.2014 taj se iscjedak nastavio, s tim da sam
dan nakon odnosa i dan iza primijetila i obrise krvi kakve imam inače prije nego što mjesečnica nastupi.Brine me to što je taj iscjedak nestao i krv koju sam opisala
baš u vrijeme kad sam trebala dobiti mjesečnicu.Molim vas da mi kažete imam li razloga za brigu odnosno je li trudnoća u pitanju ? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

neon25

Kao prvo hvala na odgovoru ali me zanima još nešto ako možete odgovoriti ,
čitala sam na mnogim stranicama kako prije ejakulacije može doći do isticanja sluzi i da se od nje ne može
zatrudnjeti ali nigdje ne mogu naći odgovor na slijedeće : je li moguće da 10 minuta prije ejakulacije to što muškarac izluči sadrži spermu ili je sperma sadržana samo u ejakulaciji, par puta smo momak i ja primijetili da i on izluči tu sluz ili što već ta lučevina jest. Ispričavam se ako ovo nije u skladu s temom ali sam pod velikim stresom i zabrinuta zbog mjesečnice , još jednom hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Deset minuta prije ejakulacije ne. Neposredno pred ejakulaciju da.
To se zove predejakulat. U njemu neki put ima dovoljno spermija za oplodnju.

Da-Li

Poštovani, muž i ja već dugo pokušavamo imati bebu, al do sad je bilo neuspješno...zadnju menstruaciju sam imala 9.4., menstruani ciklus mi traje 29 dana i uvijek bude redovan. Sad mi kasni 7 dana, trebala sam dobit 8.5. .. U zadnja dva dana primjetila sam smeđi iscjedak, pa bih Vas molila da mi odgovorite, da li sam trudna ili je nešto drugo u pitanju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite svakako najprije test.
Moglo bi se raditi o trudnoći.

neon25

Poštovani ,
do danas mjesečnica još nije stigla znači 5 dana kašnjenja, i danas sam radila digitalni clearblue test od 70 kn, pokazao je minus odnosno bila je izražena debela crta minus i jako tanki obrisi okomito od plusa skoro neprimjetni .Iako sumnjam da test nije pouzdan ali bih Vas svejedno pitala za mišljenje jeli potrebno raditi još jedan test.Ukoliko nema trudnoće kao što ste rekli je li zaista moguće da je stres odgodio menstruaciju od ovoliko dana ? Samo da napomenem da sam test radila oko podne i par sati prije pila čaj od majčine dušice, jeli to moglo nekako utjecati na test? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću.

ivana199015

Poštovani!
Nakon 6 god. korištenja Yasmina (korištenog isključivo za kontracepciju), 29.03. sam prestala s uzimanjem. Nakon toga sam menstruacije imala redovno tri mjeseca; 31.3., 4.05., 2.06.. Sve tri su bile normalne, uobičajene. Dva tjedna nakon posljednje, 23.06., mi se ponovno javilo slabo krvarenje, i krv vrlo svijetle boje. Trajalo je punih 7 dana. A inače mi je menstruacija 5 dana.
U 7 mjesecu mi se pojavio tek smeđ iscjedak samo kad se obrišem. I to vrlo neobičan, zrnčav... Trajao je 17 dana! 30.7, sam napravila test za trudnoću koji je bio negativan. Spolne odnose sam imala ali sa zaštitom (kondom). Očekivala sam da je došlo do poremećaja u ciklusu samo, pa da će u kolovozu nastupiti menstruacija, danas je evo 26.8, menstruacije i dalje nema, ali se pojavio opet smeđi iscjedak, isto kao i u srpnju.
Kod ginekologa nisam mogla cijeli mjesec jer je na godišnjem, i moram još čekati za pregled.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu iznešenog moguća je cista na jajniku, endometrioza, pcos i slično.
Odavde ne mogu znati.

mark2013

Poštovanje,

moja djevojka i ja imamo zasticene spolne odnose(kondomi) i NIKAD ne ejakuliram u kondom nego izvadim spolovilo van, skinem kondom i ejakluiram vani, nikad ne budem blizu zavrsetka..OVO JE PRILIKOM SVAKOG NASEG SPOLNOG ODNOSA!...nego kad ga izvadim naknadno jos masturbiram da ejakuliram - djevojka mi ima 17 godina i ima ciklus od 29-32 dana...svoju zadnju menstruaciju dobila je 24.7. i tad je bila na moru, prestala je curiti 30.7., a vratila se sa mora 4., taj smo dan imali spolni odnos kao i jos 6 puta tijekom mjeseca ali je ponavljam svaki put bio zasticen i nije bilo ejakulacije ni u kondom niti u vaginu...KONDOM NAM NIJE PUKNUO ni jednom svaki put bi ga 'napuhali' da provjerimo...Ona je trebala dobiti menstruaciju između 21.8 i 24.8. ali ju je dobila tek 29.8. sto je bio 37. dan ciklusa sto joj se nikad nije dogodilo, dan prije je obrisala vaginu u vecernjim satima i vidjela malo krvi, a menstruacija joj uopce nije obilna kao prije, nego se krv malo samo vidi na dnevnom ulosku i kad brise vaginu poslije uriniranja papirom..rekla je da je imala prije par dana prozirni iscjedak ( sto se nekad navodi kao simptom trudnoce) i boljela su je leđa na dan kad je dobila menstruaciju i podrucje maternice kao i kad ima normalnu menstruaciju leđa i podr maternice su je boljeli i proslih 2,3 dana ali ne toliko jako...posto je ova menstrucaija jako slaba, je li moguce da je to implantacijsko krvarenje? moje isprike na ovolikom postu ali mi smo pod uzasnim stresom i ne ide nam u glavu zasto ovoliko kasni menstruacija...krv je normalne boje kao i normalna menstruacija, nema nikake simptome kao npr. da joj se spava, osjetljivost na okuse i mirise, dakle nista...Ja Vas molim doktore da stoooo prije odgovorite jer vec 5 dana nismo mirni i nije ni malo lijep osjecaj..ima li razloga za brigu? obicno ima obilne menstruacije

hvala Vam unaprijed i jos jednom isprika zbog dugog posta, molim Vas da mi na svako pitanje odgovorite ako znate odgovor, Hvala vam na utrosenom vremenu!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruacija je kasnila zbog primjene mjesta boravka.
Dakle zbog mora vrlo vjerovatno. Ne radi se o mogućnosti trudnoće.

Marii

Zadnja menstruacija mi je bila od 26.7 do 30.7..
Bila sam na moru od 28.7 do 10.8. Tamo sam dosta izlazila i konzumirala alkohol, ne u pretjeranim kolicinama ali jesam.
sada mi menstrucija kasni već više od tjedana dana pa sam malo zabrinuta, odnos sam imala u 6. mj ali sa zaštitom. Pa me zanima da li to zbog promejene klime kasni ili?