Izostanak menstruacije, smedji iscjedak

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam zašto vam kasni. O uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postovima.

monja.mony

Poštovani,

prije svake mjesečnice ima oko 6-3 dana prije smeđi iscjedak. Ovaj mjesec bi trebala dobiti za 2 dana mjesečnicu ali nema smeđeg iscjedka. Da li je moguća trudnoća jer pokušavamo već mjesecima? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je svakako. No smeđi iscjedak je vjerovatno povezan s lošom funkcijom žutog tijela.
Savjetujem da napravite spolne hormone.

AK1309

Imam 14 godina. Prošli mesec između menstracija pojavila mi se sukrvica na gaćicama. Količina krvi je bila mala,kao linija. Trajalo je 2-3 dana. Nakon toga sam dobila u roku od 10-ak dana.. I trajalo je samo par dana,obično mi i traje 3-4 dana. Ovaj mesec,takođe 8-10 dana pre nego što sam trebala da dobijem pojavila se krv,takođe mala količina,linije. Trajalo je par dana. Ali ovog meseca nisam dobila nakon toga. A danas mi se pojavila smeđa "tečnost" na gaćicama. Nisam imala seksualne odnose. Mogu dodati da sam pod stresom. Bila bih zahvalna ako mi odgovorite,jer sma vrlo uplašena i ne znam šta da radim.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se najvjerovatnije o periovulacijskom krvarenju. Ne trebate brinuti.

AK1309

Ali ovaj mesec nisam dobila,i opet mi je počela smeđa tečnost i krv. Krv je bleda,i količina je mala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posjetite ginekologa.

AK1309

Trebam li se plašiti ili brinuti? Mislite li da je nešto opasno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati na osnovu iznesenog.

didana

Postovani.Imam 41 godinu i do sada redovnu menstuciju.Ovaj put mi kasni 4 dana s tim da sva 4 dana imam bolove (uobicajene menstrualne)i evo 2 dana smedji tamno isjedak umjesto normalne menstuacije.Sto se odnosa tice imala sam prekinuti snosaj

kat7

Postovani,

Prije 3 mj. sam pocela piti kontracepcijske tablete Softinelle i menstruacija mi je dolazila uredno nakon 28 dana i trajala bi kao i inace 6 dana (prije mi je ciklus bio jako neredovit). Ovaj mjesec sam popila kutiju i dosla sam do placebo tableta. U petak navecer (13.01.) sam dobila smedi iscjedak i pomislila sam da je to mozda pocetak menstruacije no kroz subotu je iscjedak bio postojan s par kapi krvi. Ginekologica mi je rekla da mi se prvih par mjeseci od pocetka pijenja tableta moze pojaviti iznenadno krvarenje i na to sam bila spremna. Prvi mjesec nakon sto sam pocela piti tablete iznenadno krvarenje se pojavilo tako sto se nastavilo na menstruaciju, dok drugi mjesec je doslo tri dana prije prave menstruacije. No da se ja vratim na pricu zbog koje vam i pisem, uglavnom kako mi kroz subotu menstruacija nije dosla nisan pocela piti novi blister tableta vec sam pricekala iduci dan. U nedjelju mi se pojavilo krvarenje s ugruscima te sam popila prvu tabletu iz novog blistera. U ponedjeljak i utorak nastavila sam s tabletama no krvarenje je bilo slabije i skoro nikakvo, dok eto danas (srijeda) je skroz stalo i tokom cijelog dana nije ga bilo. Zanima koji bi uzrok tome mogao biti jer inace dosta krvarim pogotovo prvih 3,4 dana te mi menstruacija traje 6 dana? Da napomenem, od cetvrtka (12.01.) do nedjelje sam imala jake bolove u zubu i zbog toga sam dobila antibiotik Klavocin te sam povremeno pila Brufen od 600mg pa ne znam da li uzrok moze biti u tome. Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Didana za početak napravite test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kat ne vidim problem kod vas. Pilule umanjuju intenzitet krvarenje i trajanje menstruacije.

Mimamici

Postovani...
Poslednja menstruacija mi je bila 21.2...
S obzirom da dobijem na svakih 39-40 dana, treba doci prvog...
Seksualno sam aktivna, i ne pazimo...
Radimo na tome da se ostvarimo kao roditelji...
23.3 mi se pojavio smedji iscedak koji i sada traje, ali u malim kolicinama, sada ima i vrlo malo krvi obojane tim iscedkom...
Radila sam test 24.3 , pa me zanima da li je moguce da je bilo rano za test...
Malo sam uplasena jer sam prosle godine ostala vanmetericno, trudnoca se desila u desnom jajovodu koji je otklonjen...
Inace grudi mi nisu otecene...
I nemam nikakve bolove u stomaku ...
Sem nekih blagih koji su nestali...
Hvala unapred...
Izvinjavam se na poduzem postu...

Nina1607

Poštovani,

Imala sam zadnji spolni odnos 05.02. koji je bio nezasticen ali nije svrsio u meni. Zadnju menstruaciju sam imala 23.02., danas je 27.3. inace mi ciklus traje 26-28 dana, menstruacija mi kasni vec 6 dana. Napravila sam test jucer ujutro i bio je negativan, inace nemam nikakvih simptoma ni za trudnocu a ni za dolazecu menstruaciju. Da li trebam ponoviti test ili je u pitanju nesto drugo?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Mimamici,
teško je reći o kakvom se krvarenju točno radi. Prema navedenom moguće je da se radi o implantacijskom krvarenju. Trebate pričekati 5 do 7 dana i ponoviti test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Nina 1607:
ukoliko je tast negativan vrlo vjerojatno se ne radi o trudnoći. Test pokazuje trudnoću s 99% sigurnošću već na dan izostanka menstruacije, a najtočniji je oko tjedan dana po izostanku. Razlozi kašnjenja menstruacije su mnogobrojni i ukoliko je ne dobijete u idućih nekoliko dana preporučio bih da učinite pregled.

LunaLala123

Poštovani, uvijek sam imala redovite menstruacije svakih 26-28 dana, jedino mi je u 2. mjesecu došla nakon 17 dana, a nakon toga mi je doktorica utvrdila cistu na lijevom jajniku pa vjerojatno zbog toga. Sada mi je već 30. dan ciklusa i menstruacije još nema. Prva pomisao je trudnoća, ali kako nisam imala odnose od 1. mjeseca bila sam sigurna da se ne radi o tome, no za svaki slučaj sam napravila beta hcg i rezultat je bio negativan (<0.095). Danas sam bila na ginekološkom pregledu i doktorica je također potvrdila da trudnoće nema, ali mi je rekla i da menstruaciju ovaj ciklus najvjerojatnije neću ni dobiti zbog pretankog endometrija. Bi li nakon toliko vremena od odnosa doktorica sigurno vidjela da se radi o trudnoći? Uterus 58x31x44, endometrij 3.9mm, lijevi ovarij urednog izgleda, desni ovarij granično policističan. Također cista koju sam imala više nije tu pa me zanima je li moguće da je umjesto ovulacije došlo do pucanja te ciste pa zato nema menstruacije ili je moguć neki drugi uzrok? Hvala Vam unaprijed na odgoovru i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prema nalazima sigurno se ne radi o trudnoći. Moguće da nije došlo do ovulacije i zbog toga menstruacija kasni. Preporučio bih da učinite hormonski status.

Mimi113

Zdravo.. Imala bih jedno pitanje , zanima me 2 dana ocekujuci menstruaciju imam smedji iscjedak ali ne puno sasvim malo. Zanima me da li je moguća trudnoća, ovo mi se jos nikada nije pojavljivalo. ??