izostanak mjesečnice nakon prestanka uzimanja pilula...

19Nadia87

pozdrav...uzimala sam Cilest zadnje dvije godine i prošli mjesec sam prestala uzimati. mjesečnica mi kasni,a štitila sam se,i kondomima i izvantjelesnim svršavanjem. zanima me da li se spermiji otpuštaju samo za vrijeme svršavanja ili pomalo tijekom cijelog sexa? jer ne bi kondom stavili odmah na početku,nego nakon nekog vremena,ali opet puno prije svršavanja...je li moguće da sam trudna,ili mi samo zbog poremećaja hormona nakon pilula kasni? puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne vjerujem da se radi o trudnoći kod Vas već o blažem poremećaju izostanka menstruacije nakon prestanka uzimanja kontraceptivnih pilula.
Spermiji se luče samo tijekom ejakulacije i neposredno prije, gdje ih se u predejakulatu nađe neki puta i zamjetna količina.

19Nadia87

neposredno prije kao...nekoliko sekundi prije? happy

19Nadia87

i da...puno zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, neposredno pred ejakulaciju.

19Nadia87

ispričavam se ako davim,ali...jel se to može dogoditi bez ejakulacije? tj.,da se taj predejakulat izbaci,a ejakulacija se uspije iskontrolirati,odnosno odgoditi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako ne bez ejakulacije.

19Nadia87

puno Vam hvala!