Izraslina na stidnim usnama

Ichbin

Postovani hvala Vam na dosadasnjim odgovorima i nadam se da cete odgovoriti i na ovo. Pretrazivanjem foruma nisam nasla nista slicno zato postavljam novu temu. Naime prije nekoliko dana sam peimijetila kao pristice na ulazu u vaginu i duz malih usnana. Otisla sam ginekologu i doktorica mi je rekla da imam upalu i dobila sam vaginalete. I nije vidjela nikakve pristice. Zatim sam izmedju velikih i malih usana vidjela neke 3 izbocine jedna ispid druge. Kao bijele boje ili u boji koze. Ne bole, ne svrbe i ne peckaju. Malo iznad povrsine koze. Sto bi to moglo da bude. Prije godinu dana na papa testu je postojala sumnja na hpv. Zadnji papa prije 5 mjeseci potpuno uredan. Je li moguce da su u pitanju kondilomi? Jako sam zabrinuta i molim Vas za odgovor.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, teško je reći bez pregleda, no prema opisanom mala je vjerojatnost da se radi o kondilomima. Moguće da se radi o lojnim žlijezdama.

Ichbin

Veliko Vam hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Ichbin

Postovani opet pisem na ovu temu jer sam danas opet uocila kao male pristice na ulazu u vaginu. Pisala sam vec o tome i Vas odgovor me smirio. Ti "pristici" su se povukli i opet pojavili. Izgledaju jako sitno sa bijelim vrhom jedna iznad druge i ima ih nekoliko dok na desnoj strani ima taj jedan "pristic". Decko je imao slicno na penisu i dermatolog je rekao da je u pitanju alergijska reakcija na neki proizvod. Sto Vi mislite mogu li to biti kondilomi?

Ivo Balenović, dr. med.

Kondilomi ne izgledaju tako, niti se povlače i povremeno javljaju. Vjerojatno se radi o alergijskoj reakciji.

Ichbin

Postovani doktore opet pisem na ovu temu jer sam vec jako zabrinuta. Dakle kod partnera se prije mjesec- dva pojavilo neko uzdignuce u malo roze boje sada toga ima vise. To se nalazi izmedju stomaka i penisa na dijelu gdje ima dlaka. Dermatolog je rekao da je alergijska rekacia i da maze nekome kremom, ali se to ne povlaci i sada ima jos nekoliko tih uzdignuca. Mogu li biti kondilomi ili je nesto drugo. Vec 5 godina imamo odnose i za to vrijeme nijedno od nas nije imalo drugog partnera. Takodjer ja sam na kontracepcijskim i imamo nezastiven odnos i meni se nakon svakog onosa javlja iritacija i blago peckanje na ulazu u vaginu, sekret je gust i bijel bez mirisa i svraba.

Ichbin

Zaboravila sam reci da povsina tih izraslina glatka. Nisu u pitanju velike izrasline, rekla bih velicine kao bubuljica. Bila je jedna, sada ih ima nekoliko, otrpilike jedna do druge i nalaze se iznad korijena penisa na mjestu gdje dlake rastu, dok na penisu nema nista. Nije mazao redovno da bi primijetili neke promjene. Zabrinuta da sam da su u pitanju bradavice..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom izgledu i mjestu promjena ne radi se o kondilomima. Vjerojatno je alergijska reakcija kao što je rekao dermatolog.

Ichbin

Hvala Vam na odgovoru, umirili ste me. Ali mi i dalje nije jasno zasto ne prolazi i zasti se siri ako je alergijska reakcija. I to je okruglog oblika, iznad povrsine koze. Ne znam kakve jos izrasline mogu biti u tom dijelu pa sam odmah pomislila na kondilome.

Ivo Balenović, dr. med.

Promjene su na koži, stoga se ne radi o kondilomima. Oni se javljaju na sluznici. To je stvar za dermatološku obradu.

Ichbin

Postovani doktore izvinite na puno pitanja, sada ste me malo zbunili. Naime, na ovom forumu sam pronasla sliku izaslina, iznad i na korijenu penisa i neko od doktora je rekao da su to kondilomi. Ne bih rekla da ima puno slicnosti izmedju te slike i ovih izraslina koji se nalaze kod mog partnera jer nemaju hrapav vrh. Kod mog partnera se te izrasline nalaze malo iznad korijena penisa. I koliko sam mogla vidjeti i jedna u blizini testisa. Kakve jos izrasline mogu biti u tom podrucju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odgovor na to može dati dermatovenerolog ali nakon pregleda.

Ichbin

Postovani, veliko Vam hvala. Ako biste mi mogli jos reci sto znaci hiperparakeratoza i parakeratoza u papa testu? Svasta sam nasla na internetu od toga da znaci zarazenost hpv do karcinoma. Ali mi je nalaz uredan.

Ivo Balenović, dr. med.

Hiper i parakeratoza su promjene na stanicama kao odgovor na preboljelu upalu, Nema razloga za brigu.

Ade1234

Poštovani,
Pojavila mi se bolna ''kuglica'' , u unutrasnjosti stidne usne. Ne vidim ja, ali je osjetim kad pipam. Da li znate šta bi to moglo da bude? Redovno idem na preglede. Bila sam prije mjesec dana, sve je bilo u redu. Koristila sam neke kapi na bazi jabukovog sirćeta, kao i neku kremu koja je za rane.(alternativna medicina). Jedan dan su mi se pojavile okolo vulve dvije crvene ranice koje su peckale, ali je sada prošlo. Da li je nesto od ovog uzrok te bolne kuglice?
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o cisti neke od žlijezda koje se nalaze oko ulaza u rodnicu. Najčešće se radi o cisti Bartholinijeve žlijezde. Liječenje je potrebno ukoliko dođe do upale. Tada se javlja crvenilo, bolnost i gnojni iscjedak.

maja1993rs

Poštovani, primetila sam na stidnim usnama na gornjoj unutrašnjosti izrasline. Bele su boje, ne izlazi ništa iz njih, neke su većeg, neke manjeg oblika šiljastog oblika. Polno sam aktivna sa partnerom, on nema takvog problema. Šta bi to moglo biti? Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda ne mogu reći o čemu se radi, ali prema opisanom moguće da su kondilomi. Kondilomi su izrasline uzrokovane HPV virusom niskog rizika. Savjetujem pregled.