Izraženiji simptomi PMS-a

Pixieca2

Poštovani,
zadnjih godinu dana simptomi PMS-a su postali blago rečeno užasni. Ne brinu me toliko izraženi bolovi u grudima, trbuhu i donjem dijelu leđa (znaju se javiti čak 2 tjedna prije menstruacije) , nego više ono što se događa psihički za to vrijeme. Imam izraženije simptome anksioznosti i učestalije napadaje panike kao i promjene raspoloženja. Je li moguće da imam problema s hormonima? Već sam razgovarala s doktorom ali on je to samo pripisao stresu i da je 'sve u mojoj glavi'. Namjeravam opet ići ginekologu čim prije, ali zbog obaveza i njegove odsutnosti još nisam bila.
hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smetnje su povezane s pms-om a ne spolnim hormonima. Možete uzimati anksiolitike ili hormonsku kontracepciju još bolje.