jako zabrinuta

Tami992

U maju sam popila escapelle pilulu i dobila menstruaciju, potom sam imala nezasticen odnos 3.6. bez ejakuliranja. Menstruacija mi je kasnila i isla sam kod ginekologa i rekla mi je da nisam u drugom stanju, da sacekam menstruaciju, da imam tecnosti u douglasu (?) I da mi je desni jajnik policisticne strukture i zbog blage upale mi je dala polygynax. U toku kotiscenja vaginaleta sam dobila menstruaciju, bila je uobicajena. Danas mi je 25i dan ciklusa i osetila sam da mi ide pojacan iscedak. Kad sam pogledala bio je tamno zut, nije imao neki cudan miris. Inace vec nedelju dana mi se nadima stomak i osetim krcanje u stomaku i ponekad mi se jedna strana naduva, ali kad stisnem, stomak se vrati u normalu. Sta da radim? Jako sam zabrinuta, ovo mi se nikad nije desilo

Tami992

Sad sam primetila i 1,2 kapi krvi.. sta to moze biti?
Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sukrvica je zbog toga jer ćete uskoro dobiti menstruacije. Ako se iscjedak nakon menstruacije nastavi sugeriram probiotsku terapiju npr. Linex comfort vaginalete 2x na tjedan.

Tami992

Menstruacija je, samo je poranila 10ak dana. Ja bih trebala da pocnem sa kontracepcijom, ali je nisam popila prvi dan, pa me interesuje kad mogu da krenem? I jos jedno pitanje.. jel ima neka zamena za lady linex, posto ih u Srbiji, tj.Novom Sadu nisam nasla? Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete krenuti do trećeg dana ciklusa s pilulama. Od probiotika možda ima Lactogyn, Vivag i slično.

Tami992

Pocela sam juce, tj.treci dan ciklusa, sa pilulama Logest.
Prva dva dana mi je menstruacija isla obilno, uvek su takva ta 2 dana, ali od juce popodne mi ide manje i tamnije je boje. Od cega to moze biti? Da samo jos dodam da sam prethodni period bila pod stresom zato sto sam mislila da sam trudna, i zbog nekih porodicnih problema, i krenula sam na psihoterapiju zbog anksioznosti.
Hvala Vam puno na razumevanju

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je jedan od učinaka kontraceptivnih pilula da umanjuju intenzitet i trajanje menstrruacije.

Tami992

Jutros mi je bilo muka kad sam se probudila da popijem pilulu (oko 8h je pijem). I primetila sam da kad idem u wc da jako puno mokrace izbacujem, a ne pijem bas puno tecnosti

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje s uzimanjem. LP.

Tami992

Hvala Vam puno doktore
Izvinite na uznemiravanju, ali mene moja dokt.nije informisala o reakcijama na lek. Treba nam vise doktora kao sto ste Vi. Jos jednom, hvala Vam. Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.