Jesam li trudna?

Magdalena1234

Poštovani, zadnju menstruaciju sam dobila 28.12. Imala sam odnose 10.1 sto sam izracunala i bilo je na plodne dane. Nismo koristili zastitu no on nije ejakulirao. Međutim mjesecnica mi kasni vec 2 dana imam li razloga za brigu ili je to samo zbog stresa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao prvo isključite trudnoću testom. prema opisanom ako niste presubjektivna ne bi se trebalo raditi o trudnoći.

Magdalena1234

Napravila sam test prije 3 dana i bio je negativan.. No menstruacije jos nema i svi simptomi su mi prestali

Makiii.

Doktore da li trudnoca moze da se urvrdi vaginalnim ultrazvukom i ako moze kada se najranije moze utvrditi?

spectrasoul

Dobar dan ! Ispričavam se na smetnji ali imam jedno jako bitno pitanje

26.1 imala sam nezaštićeni spolni odnos(dečko je svršio u mene) 30.1 sam trebala dobiti menstruaciju ali je još uvijek nisam dobila.Također 30.1 sam popila Ella one tabletu.Menstruacija mi je inače redovna oko 28 dana,dan dva više manje. (dakle ovulacija ovaj mjesec mi je trebala biti 13.1) Dali je moguća trudnoća jer mi kasni menstruacija ? i dali su tableta uopće imale kakav učinak? Puno Vam hvala na odgovoru !!!! Inače jako sam pod stresom i nadam se da mi zbog toga kasni menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Magdalena pričekajte do tjean dana da nastupi menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maki može svakako a najranije ako djevojci kasni 1 tj. menstruacija. Dakle ukupno od prvog dana zadnje menstruacije pa dokle se može uočiti trudnoća u maternici oko 5 tjedana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Spectrasoul neće doći do trudnoće. Kašnjenje je zbog uzimanja pilule za dan poslije.

thegirlgirl

Poštovani,
zadnju menstruaciju dobila sam 1.1., ciklusi su mi neredoviti i variraju 28 - 42 dana. Prošli ciklus trajao je 42 dana. Danas je 39. dan ciklusa i menstruacije jos nema. Spolne odnose imala sam 30.1. i 4.2. bez zastite, s tim da je ejakulacija bila izvan vagine. Imam uobicajene simptome pmsa, bolne grudi, ali nista pretjerano. Što mislite, postoji li mogucnost trudnoce?
Cekam prvi dan menstruacije kako bih vadila krv i dobila uvid u razinu hormona zbog neredovitih ciklusa.
Unaprijed hvala i lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

Josipa222

Mjesečnica mi kasni vec 4 dana i danas sam dobila tamno smeđi iscjedak, ne znam kako da to nazovem uglavnom je tamno smeđe, sto prije nikada nisam imala i imala sam lagane grčeve, do neki dan sam imala bolove i peckanje samo u jednoj dojci, jesam li trudna i moze li taj smeđi iscjedak biti simptom trudnoce?

karla996

Postovani,
Imam 19 godina i mjesecnica mi je inace neredovita. Zadnju menstruaciju sam imala 28.12. Inace traje 3-5 dana. Tri mjeseca prije toga znaci studeni, listopad i rujan sam imala 21. 22. 21. Nakon zadnje menstruacije imala sam tri odnosa s deckom. Prvi 3.1., drugi 22.1. I treci 5.2.
28.2. Kada bi "tebala" doci menstruacija dobila sam nekakav iscjedak, koji je meni licio na pocetak mjesecnice, ali je to bilo samo tada. Dan dva poslije, opet, ali malo manje nego prvi put, nakon toga nista, a evo jutros opet, samo sto jutros nije sluzav i tekuc kao prvi put nego je samo smedje na ulosku.
Mjesecnica mi kasni, a ja se bojim trudnoce mada ne znam kako bi mogla ostati trudna jer pazimo tokom odnosa i pokusavam koliko toliko pratiti te neke plodne dane, uz neredovitu menstruaciju. Kada smatram da su neplodni dani, sto je bilo u slucaju 3.1. U pocetku ne koristimo kondom nego ga stavi nekad kasnije kada on osjeti da bi moglo doci snosaja. U 12 mjesecu sam pila antibiotike za akne na licu. Mozete li mi molim vas reci postoji li ikakav deui razlog kasnjenja i iscjedka ili je to stvarno trudnoca.

majamija

Postovani,
Zadnju menstruaciju sam dobila 03.01., po mojim proracunima kasni mi vec 8 dana. Radila sam test 6.2. I bio je negativan. Imam redovite seksualne odnose. Osim izostanka menstruacije, osjecam ponekad lagani bol( vise kao probadanje) na donjoj lijevoj strani trbuha i cesce idem mokriti, takoder nisam imala uobicajene znakove PMS-a. Postoji li mogucnost da je test neispravan ili da mi je razina HCG-a bila u tom trenutku niska, pa nije pokazao pozitivan rezultat?

Josipa222

Ps. sad mi je krv tamno crvena, ali curi u jako maloj kolicini, a boli me trbuh jako

Dejan Šakoronja, dr. med.

Josipa prema opisanom radi se o menstruaciji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Karla napravite test, premda prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Majamija mogu komentirati samo vaš slučaj na osnovu testa. Ako je isti negativan, ne radi se o trudnoći. Možete ga ponoviti asko sumnjate u nalaz istog.

Letecitelevizor

Pozdrav,
Imam neredovite cikluse, razlog su ciste za koje je ginekolog odlucio da ce se promatrati njihovo nastajanje kako bi vidio sto ce dalje.
Tocnije pratim trajanje zadnjih godinu dana od kada sam spolno aktivna i u tom vremenu varirali su od 23 do 50-ak dana..krvarenje traje oko 6-7 dana.
Uvijek koristimo zastitu, no brine me razdoblje zadnjih par mjeseci. U 12. mj dobila sam 12.12. Nakon 30-ak dana Zatim smo 8.1. Imali odnos, jednom je usao bez kondoma, niti blizu ejakulaciji, nastavili smo sa zastom
15.1. Pojavilo se lagano krvarenje koje je trajalo dan, pa tjedan dana nije pa 4 dana je potpuno lagano
30.1. Je kondom puknuo odmah u pocetku, ponovno niti blizu ejakulaciji
11.3. napravila sam kucni test koji je bio negativan
Obzirom da 60-ak dana m nema, sto uciniti dalje, trebam li ponoviti test , koje je vase misljenje, puno hvala.
+ od svih uobicajenih simptoma nemam niti jedan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imate pcos i sugeriram liječenje i obradu. U protivnom nećete menstruaciju dobivati i po 2-3 mjeseca i više od toga.
Pročitajte posteve o pcosu.

Letecitelevizor

Doktore, znam da ovaj moj odgovor vise ne spada pod ovu temu, zbog tog se ispricavam. Nakon sto sam vam prosli put postavila pitanje jos nisam stigla svojoj doktorici jer se nekoliko dana kasnije pojavila vrlo slaba menstruacija, potrajala je svega nekoliko dana, u meduvremenu doktorica neko krace vrijeme ne radi, do tada zanima me vase misljenje danas se opet nakon od prilike tjedan dana pauze pojavio smedi obilan sluzav iscjedak sto je to i zasto, trebam li se brinuti.. ne znam, citala sam o polucisticnim jajnicima, informirala se dosta i sve me to zbunjuje